GP Austinu 2013

23. duben 2013 | 12.29 |
›

Na novém okruhu v texaském Austinu, který nese název Okruh Amerik (Circuit of the Americas) se odjel další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Marc Márquez, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. Ve druhé řadě pak stáli Cal Crutchlow, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Ve třetí řadě stáli Álvaro Bautista, Valentino Rossi a Aleix Espargaró (nejlepší CRT). Do čtvrté řady se postavili Nicky Hayden, Bradley Smith a Ben Spies.

Závod se jel na 21 kol a na suché trati. Nejlépe do něj vyrazil Dani Pedrosa. Následoval ho jeho týmový kolega Marc Márquez a za nimi jel Jorge Lorenzo. Za nimi se velice dobře držel Stefan Bradl.

Dvojice Pedrosa - Márquez se pomalu začala vzdalovat. Ve 13. kole Márquez zaútočil a dostal se do vedení. To už v závodě nepokračoval kvůli technickým problémům domácí Colin Edwards a nejel už ani Lukáš Pešek, který upadl přes zadní část motocyklu svého týmového kolegy Petrucciho. Ten později odstoupil také.

Ze svého premiérového vítězství v královské kubatuře se radoval Marc Márquez. Druhý skončil Dani Pedrosa a třetí Jorge Lorenzo. Na 4. místě byl nakonec Cal Crutchlow, 5. skončil Stefan Bradl, 6. Valentino Rossi, 7. Andrea Dovizioso, 8. Álvaro Bautista, 9. Nicky Hayden 10. Andrea Iannone, 11. Aleix Espargaró (nejlepší CRT), 12. Bradley Smith, 13. Ben Spies, 14. Randy de Puniet a 15. Yonny Hernández. Mimo body skončili Michael Laverty, Hiroshi Aoyama, Héctor Barberá, Claudio Corti, Bryan Staring a Blake Young, který jel na divokou kartu za tým Attack Performance Racing. Závod nedokončili Colin Edwards, Lukáš Pešek a Danilo Petrucci. Druhý český zástupce v královské kubatuře Karel Abraham v sobotu upadl a zlomil si klíční kost. Ještě v Americe byl operován a musí si dát na nějaký čas závodní pauzu. Tréninků se ještě zúčastil další "divočák" a to Mike Barnes s týmem GP Tech, ale ten se vůbec do závodu nekvalifikoval.

V čele šampionátu jsou Marc Márquez a Jorge Lorenzo, kteří mají na svém kontě shodně 41 bodů. Za nimi je Dani Pedrosa, který má bodů 33.

Další závod se jede 5. května ve španělském Jerezu.

----------------------------

Wow, Marc Márquez je prostě neuvěřitelný. Ani bych se nedivila, kdyby při své premiérové sezóně hned získal titul mistra světa. To by byla věc! Já osobně teda titul přeju jiným, ale musím uznat, že Márquez je opravdu neuvěřitelný talent.

Chválím Stefana Bradla. Vždycky, když jel na dobré pozici, tak spadl. Tentokrát to dokázal udržet až do cíle a bylo z toho skvělé 5. místo. Dobře se předvedl i další nováček v MotoGP Andrea Iannone, který dojel v TOP 10.

Tým Ioda, za který jezdí Pešek a Petrucci prohlásil, že se Petruccimu zastavil motor, a Pešek jedoucí za ním prostě neměl šanci a přepadl přes něj. Petrucci se dokonce Peškovi omluvil, mám takový pocit.

Aleix Espargaró vypadá, že si letos jede suverénně pro titul "Nejlepší pilot s CRT". A já mu to moc přeju, doufám, že takové výsledky, jaké předvedl v Kataru a tady v Austinu, budou pokračovat.

A ještě jedna věc. Ben. Člověk si řekne 13., hm..., ale já jsem s tím v téhle situaci spokojená. Ben na tom stále není zdravotně nejlíp. Pořád ho zlobí to rameno a ruka. A navíc před závodem měl bolesti na hrudi, prý asi od nervů z té ruky. Sice ho dali do pořádku, ale jak se závod blížil ke konci, tak už měl zase bolesti...tak doufám, že se z toho dá pomalu dohromady. Mě je ho tak líto, když ho vidím, jak pořád válčí s nějakým zraněním :(

A ještě jsem přeci jen chtěla další věc. Jorgeho 3. místo v závodě bylo jeho 100. umístěním na stupních vítězů. Neuvěřitelné. On tu 100 věnoval všem fanouškům. To je od něj milé :)