GP Austinu 2013

23. duben 2013 | 12.06 |
›

Na texaském okruhu Austin se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Scott Redding, Takaaki Nakagami a Nicolás Terol. Ve druhé řadě stáli Esteve Rabat, Dominique Aegerter a Simone Corsi. Do třetí řady se postavili Pol Espargaró, Xavier Simeon a Mika Kallio. V řadě čtvrté pak stáli Julián Simón, Anthony West a Jordi Torres.

Do spojených států odcestoval i Thomas Lüthi. Jenomže zranění mu stále nedovolilo víc než páteční volné tréninky.

Závod samotný byl vypsán na 19 kol a jelo se na suché trati.

Marcel Schrotter měl nějaké technické potíže, a tak ho museli mechanici zatlačit do boxů. On pak do zahřívacího kola odjel, ale do závodu musel startovat až z posledního místa na startovním roštu.

Velice dobrý start předvedl Nakagami, který se dostal do čela. Netrvalo ale dlouho a před něj se dostal Redding. No a netrvalo dlouho a před Reddinga se do čela dostal Nico Terol, který pomalu, ale jistě začal svým soupeřům ujíždět. To už upadl Pol Espargaró. A upadl tak nešťastně, že ztratil jednu botu.

Také jsme se krátce po startu dozvěděli, že Sandro Cortese dostal penalizaci průjezd boxovou uličkou za ulitý start.

Na čele se držel Terol, který si vybudovával stále větší náskok. O druhé místo začal zuřit boj mezi Kalliem, Reddingem a Aegerterem. Redding ale po několika kolech začal ztrácet. Naopak dotahovat se začal Esteve Rabat. Takaaki Nakagami musel zajet do boxů kvůli nějakým technickým problémům.

Poslední kola nám trojice Kallio - Aegerter - Rabat předvedla dechberoucí souboj.

Z vítězství v závodě se po celkem suverénním výkonu radoval Nicolás Terol. Druhé místo nakonec vybojoval Esteve Rabat a třetí byl Mika Kallio. Na Dominiqua Aegertera zbylo místo čtvrté.

Za nimi byl na 5. místě Scott Redding, 6. skončil Johann Zarco, 7. Anthony West, 8. Mattia Pasini, 9. Alex de Angelis, 10. Toni Elías, 11. Mike di Meglio, 12. Marcel Schrotter, 13. Xavier Simeon, 14. Jordi Torres a jeden bod za 15. místo bral Ricky Cardús.

Celkové pořadí šampionátu vypadá po dvou odjetých závodech velmi zajímavě. Vede Scott Redding, který má 31 bodů a za ním jsou Nicolás Terol, Esteve Rabat a Mika Kallio, kteří mají shodně 27 bodů. Dominique Aegerter za nimi má 26 bodů a Pol espargaró 25.

Další závod se jede 5. května ve španělském Jerezu.

----------------------------

Já osobně musím říct, že to Nicovi moc přeju. Byly roky, kdy byl jedním z mých nejoblíbenějších jezdců a je fajn vidět ho zase se radovat. A také mám obrovskou radost z Mikova třetího místa. Bylo pěkné vidět na stupních vítězů finskou vlajku.

Pochválit musím Johanna Zarca, který měl velice dobrý závod. I Ant West si vedl velmi dobře a také chválím Pasiniho, de Angelise a Elíase, protože na to, odkud startovali, zajeli velmi dobrý závod a skončili v TOP 10.

Naopak trošku líto mi bylo Dominiqua Aegertera. Tu bednu jsem mu vážně přála. Tak třeba příště. Dále mi bylo líto Polova pádu. Úplně moc. A pak taky spadl další můj oblíbenec a to Randy Krummenacher. Ach jo...A to, co pedvedl Sandro...myslím, ten ulítý start...To ani nebyl ulitý start, on prostě vyjel dřív, jako by se nic nedělo...Asi se nemohl dočkat závodu :D

Ale jo, závod hodnotím pozitivně a hlavně, stále se tam něco dělo a bylo na co koukat. Alespoň z mého pohledu jo :)