GP Kataru 2013

8. duben 2013 | 13.49 |
›

O uplynulém víkendu začalo MS silničních motocyklů a tedy i střední kubatury Moto2. Závod se jel večer, za umělého osvětlení. Českého času to bylo v 19:20, místního pak o hodinu více. Závod byl vypsán na 20 kol a jel se na suché trati.

Z první řady do něj startovali španělský závodník Pol Espargaró, Japonec Takaaki Nakagami a Fin Mika Kallio. Ve druhé řadě stáli Scott Redding, Dominique Aegerter a Julián Simón. Do třetí řady se pak postavili Nicolás Terol, Esteve Rabat a Marcel Schrotter. Čtvrtou řadu poté zaplnili Mike di Meglio, Simone Corsi a Alex de Angelis. Jenomže Mike di Meglio měl na startu potíže, takže ho museli mechanici zatlačit zpět do boxů a on startoval do závodu z boxové uličky. Jeho místo na startovním roštu tak zůstalo prázdné.

Po startu šel do čela Nakagami. Následovali ho Espargaró a Redding. Ratthapark Wilairot dostal penalizaci průjezd boxovou uličkou za ulitý start. Ve čtvrtém kole spadl velmi nešťatně Axel Pons. Aby se dostal do bezpečí, museli ho traťoví komisaři podpírat. Nicméně měl by být v pořádku.

Na čele zatím ujížděl Takaaki Nakagami. Za ním se spojila dvojice Espargaró a Redding. Redding ovšem Espargara předjel a rozhodl se stahovat ztrátu na Nakagamiho. To už v závodě po pádu nepokračoval ani Louis Rossi a Wilairot si odpykal svou penalizaci. A také upadl Anthony West, který sice ještě chvíli pokračoval, ale poté stejně zamířil do boxů. A upadl i Mattia Pasini. Toho ovšem srazil Mike di Meglio. Krátce na to spadl i Pasiniho týmový kolega Ricard Cardús, který byl s podezřením na zranění nohy převezen do lékařského střediska na okruhu.

Mezitím se Scott Redding dostal do čela závodu. Na druhého Nakagamiho se pomalu začal dotahovat Espargaró a v 10. kole ho předjel a přibližoval se k Reddingovi. V závěru závodu nám oba borci předvedli několik dechberoucích předjížděcích manévrů, které byly opravdu na hraně pádu. Oba naštěstí všechno ustáli. Z vítězství se nakonec radoval poleman Pol Espargaró, Scott Redding skončil druhý a třetí byl Takaaki Nakagami, který ale v cíli moc nadšeně nevypadal.

Velký boj se konal i o čtvrté místo. O něj bojovala velmi početná skupinka, ve které bylo až 11 jezdců. Čtvrté místo pro sebe nakonec na cílové čáře vybojoval Dominique Aegerter. Na 5. místě skončil Mika Kallio, 6. byl Julián Simón, 7. Simone Corsi, 8. Alex de Angelis, 9. Estebe Rabat, 10. Xavier Simeon, 11. Jordi Torres, 12. Johann Zarco, 13. Marcel Schrotter, 14. Nicolás Terol a bodovanou patnáctku uzavřel Toni Elías.

V celkovém pořadí tak vede Pol Espargaró.

Další závod se jede 21. dubna v Austinu na okruhu Amerik (Circuit of Americas). Bude to poprvé, co se na tomhle okruhu představí MotoGP.

Já mám velikou radost z vítězství Pola a z druhého místa Scotta. Dále mě velice potěšil Mika. Sice startoval z první řady a já jsem si říkala, že by mohl zabojovat o bednu, jenže start neměl nejlepší a během závodu se pohyboval kolem 11. místa.

To byla ta velká skupina. Takže jsem nakonec moc ráda, že z toho vybojoval 5. místo :-)) Mike jel taky dobře, když vezmeme v potaz, že musel startovat z boxové uličky a nakonec bojoval o body. No skončil 16. A navíc byl vyšetřován kvůli té nehodě s Mattiou Pasinim. Mimochodem, vůbec nevím, jak to dopadlo, jestli padl nějaký trest nebo ne. Od letoška se mají za podobně incidenty udělovat trestné body a já bych ráda věděla, jak to teda je. Na oficiálních stránkách jsem hledala ve výsledcích nějakou tabulku, kde by se ty body vedly, ale nic jsem nenašla. Jsem z toho docela zmatená. Já to chci vědět, a ne aby si to vysocí představitelé vedli jenom někde pro sebe....ještě k závodu bych chtěla dodat, že v této kategorii měli svoji premiéru moji oblíbení jezdci Sandro Cortese a Danny Kent. A co náhoda nechtěla? Bojovali spolu v jedné skupině. A ještě tam s nima byl můj další oblíbenec Randy Krummenacher..No naštěstí všichni všechny manévry ustáli...Nejlepší z nich byl 17. Sandro, Danny byl 18. a Randy 19. Pro Sandra a Dannyho to pro začátek není vůbec špatné. U Randyho jsem čekala trošku víc no...ale tak je v týmu nový, tak to třeba ještě přijde :-))