KTM nachystaná na další skvělý rok v Moto3

3. duben 2013 | 17.59 |
› 

red_bull_ktm_ajo_2013

Po skvělém startu Moto3 v roce 2012, KTM je "nabitá" a připravená k závodění ve druhém roce této nové třídy MotoGP, když závody začínají tuto neděli, 7. dubna, pod umělým osvětlením na okruhu Losail v Kataru.

Tovární tým Red Bull KTM Ajo bude chtít zopakovat úspěch z loňské sezóny, kdy německý závodník Sandro Cortese získal titul na nově vyvinuté KTM Moto3 po těsné bitvě s Luisem Salomem na motocyklu Kalex-KTM, a Maverickem Viñalesem.

Na startovním roštu 2013 nebude méně než 16 motocyklů KTM: osm nejnovějších Moto3 motocyklů KTM RC250 GP, podstata odborných znalostí, zkušeností a vášně  závodního oddělení KTM a společnosti pro výzkum a vývoj, a osm motocyklů Kalex-KTM od německých specialistů na šasi Kalex, které jsou poháněny nejnovějšími Moto3 motory KTM M33.

Listina jezdců je neméně zajímavá. Zatímco Cortese přestoupil do Moto2 pro rok 2013, tak Luis Salom ze Španělska je nyní lídrem v týmu Red Bull KTM Ajo, společně s Malajcem Fahmi Khairuddinem a Australanem Arthurem Sissisem. Khairuddin rozjel svou sezónu v roce 2012 velmi silně, když získal první pódium v kariéře na domácí trati v Malajsii a v celkovém pořadí skončil sedmý. Sissis, který v roce 2012 přestoupil z Red Bull Rookies Cupu, podle týmového šéfa Aki Aja uzrál v závodníka a je připraven se tuto sezónu posunout dál.

Aki Ajo po posledních testech v Jerezu řekl: "Všichni jsme pracovali velmi tvrdě během posledních dvou měsíců a mnohokrát děkuji KTM, která udělala skvělou práci a přivezla spoustu nových dílů. Nový motocykl byl už dobrý, ale my jsme udělali ještě další vylepšení. Jsme schopni dát našim závodníkům volný testovací čas na trati a myslím, že máme dobré základní nastavení pro všechny naše jezdce."

Zatímco Salom je jednoznačným favoritem na titul, španělský talent Maverick Viñales chce také bojovat o titul. V roce 2013 pojede KTM Moto3 za španělský tým Calvo. Viñales se zranil během posledních předsezónních testů ve španělském Jerezu, a podstoupil operaci transplantaci kůže po ztrátě jednoho článku prstu. Byl uznán zdravotně v pořádku pro úvodní závod v Kataru, ale během prvních závodů sezóny mu může zranění překážet. Viñalesovou novou týmovou kolegyní je Ana Carrascová, jediná žena ve startovním poli, ale ta, která stanovila rekord ve španělském národním šampionátu.

Dva jezdci KTM, kteří patřili mezi nejrychlejší v předsezónních testech, jsou Španělé Alex Rins a Alex Márquez, mladší bratr Marca Márqueze, který také začínal svou MotoGP kariéru závoděním na KTM v nejnižší kubatuře. Rins a Márquez závodí pro španělský tým Estrella Galicia a podle všech předpokladů budou tuto sezónu hrát v šampionátu významnou roli.

Nesmíme přehlédnout německého závodníka Jonase Folgera ze španělského týmu Mapfre Aspar na motocyklu Kalex-KTM. Folger, který měl velmi silnou druhou polovinu sezóny 2012 po výměně týmu, patřil v předsezónních testech mezi nejrychlejší. Je to další z těch, kteří začínali v Rookies Cupu, a jeho týmovým kolegou je brazilský závodník Eric Granado, který v testech také zaznamenal rychlé časy.

Další závodníci, které bychom měli pozorně sledovat, jsou Niklas Ajo z Finska, závodící na KTM za tým Avant Tecno, a nováček v Moto3 Livio Loi z Belgie. Oba ukázali v testech dobrou formu a Loi, který zakončil sezónu 2012 v Red Bull Rookies Cupu na předních pozicích, již dokázal zvítězit v úvodním závodě letošního ročníku francouzského šampionátu v kategorii Moto3.

Další závodníci na KTM jsou Jakub Kornfeil z České republiky a Holanďan Jasper Iwema, kteří pojedou za tým RW Racing na motocyklech Kalex-KTM, a němečtí závodníci Toni Finsterbusch, Florian Alt (Kiefer Racing, Kalex-KTM) a Philipp Oettl (Paddock TT Motions Events, Kalex-KTM).


zdroj: www.ktm.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře