TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto3 2013

31. březen 2013 | 15.36 |
› 

V Moto3 to bylo nejhorší. Pár mých oblíbenců totiž odešlo do vyšší kubatury a já najednou nevěděla, koho doplnit do té TOP 10 :-D Takže upozornění, že od 10. do 7. místa je to takové, jako že je mám celkem ráda, ale jestli jim budu hodně fandit se ukáže až během sezóny :-D A první 4 (respektive 5) jsou si zase naprosto rovni. Všechny má ráda stejně a všem ten úspěch přeju stejným dílem. Takže pořadí je srovnané podle toho, jak to cítím právě teď ;-)

10. Jasper Iwema

jasper_iwema_2013

Jaspera jsem si všimla až v souvislosti s tím, že jezdil za český tým. Ale tak nějak jsem si ho oblíbila. Nevím, co od něj čekat letos. A ani vlastně nevím, jak moc mu budu fandit. To se všecho ještě "vyvrbí" v průběhu sezóny :-D

9. Lorenzo Baldassarri

lorenzo_baldassarri_2013

Když jezdil Rookies Cup, tak byl dost dobrý. Jinak by taky nezískal titul, že :-) Nikdy jsem proti němu nic neměla, takže jsem ho zařadila i do svého žebříčku. Tak uvidíme. Jsem zvědavá, jak se mu povede v opravdové světové konkurenci.

8. Niccoló Antonelli

niccoló_antonelli_2013

Proti němu jsem taky nikdy nic neměla, takže proč mu nefandit? Nevím, co mám od něj očekávat, ale nebylo by zlé, kdyby zajížděl dobré výsledky. On je podobný případ jako Baldassarri, prostě nevěděla jsem, koho do žebříčku doplnit, tak jsem sem dala jeho, protože mi nikdy nevadil a třeba se z něj jednou stane velká motocyklová hvězda, kdo ví? :-D

7. Brad Binder

brad_binder

Brad mi nikdy nevadil, vlastně mi vždycky přišel sympatický :-) Navíc loni byl týmový kolega Luise Saloma, což pro mě taky hrálo roli :-D Bradovi budu letos určitě fandit. Přála bych mu co nejlepší výsledky.

6. Efrén Vázquez

efrén_vázquez

A už se pomalu, ale jistě dostáváme k mým velkým favoritům :-) Efrénovi fandím snad od začátku, co jsem závody začala sledovat. Nikdy neměl skvělou sezónu, ale ani úplně zlou. Vždycky takový průměr. A nebylo by na škodu, kdyby z toho konečně vystoupil. Jenže se bojím, že letos to nebude. On totiž přestoupil do týmu Mahindra, a ten spíš vymetá chvost pole než bojuje o vavříny. Sice se říká, že Mahindra udělala velký postup a že se opravdu hodně zlepšila, ale to zjistíme až během závodních víkendů. Zatím nám nezbývá než doufat, že to tak opravdu je.

5. Jakub Kornfeil

blbne.cz/img/47534.jpg" alt="jakub_kornfeil_2013" width="553" height="550" align="absMiddle">

Já vím, český závodník a až na 5. místě. Jenomže jinak to prostě udělat nešlo, když jsem chtěla být upřímná. Ale jak už jsem napsala v úvodu, tak TOP 5 je pro mě prostě rovnocenná ;-) Kubovi samozřejmě přeju jen to nejlepší a bylo by super, kdyby konečně vystoupal na pódium, protože on na to má :-)

4. Niklas Ajo

niklas_ajo_2013

Chvilku jsem dokonce přemýšlela, že dám Niklase na první místo, no nakonec jsem ho dala na místo čtvrté. To ale nemění nic na tom, že je to můj oblíbený závodník a jeho finská národnost jeho pozici v mém žebříčku posiluje :-D Tak snad Niklas bude letos bojovat o body a bude se mu dařit.

3. Zulfahmi Khairuddin

zulfahmi_khairuddin_2013

Ještě nedávno jsem si říkala "Nějaký Malajec". Jenže loni se to změnilo. Opravdu jsem si ho oblíbila a svou roli v tom sehrálo i to, že jezdil v týmu Akiho Aja. Zde zůstává i pro letošní sezónu, za což jsem moc ráda. Vyhrát se mu loni nepovedlo, i když na stupně vítězů se podíval. Já ale pevně věřím, že to vítězství letos příjde :-)

2. Luis Salom

luis_salom_2013

Na druhém místě je letošní Zulfahmiho týmový kolega. Luisovi fandím spoustu let, vlastně už od dob Rookies Cupu. Vždycky jsem ho podporovala a podporovat budu. Jakou jsem měla radost, když bylo oznámeno, že to on přijde do týmu Aki Aja, vám asi nemusím vykládat. Luis by měl patřit k největším favoritům na titul. Tak doufám, že to tak opravdu bude :-)

1. Arthur Sissis

arthur_sissis_2013

Měla jsem problém, protože jsem vůbec nevěděla, koho dát na první místo. V nejnižší kubatuře pro mě číslo jedna byl buď Héctor Faubel (který musí být letos rád, že jede CEV, tedy španělský šampionát), a nebo Sandro Cortese (který odešel do Moto2). Jelikož jsem si loni Arthura dost oblíbila, tak jsem se rozhodla, že na první místo dám jeho. Shodou okolností je to týmový kolega Zulfahmiho a Luise :-) Prostě jezdci týmu Red Bull KTM Ajo jsou pro mě ti nejlepší a nejoblíbenější a všechny je budu moc a moc podporovat :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší