TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 2013

31. březen 2013 | 14.25 |
› 

V Moto2 je strašně těžké vybrat jenom 10 závodníků, kterým budu fandit nejvíc. V této kategorii jich jezdí moc a já je mám ráda skoro všechny :-D No, nakonec jsem tedy desítku vybrala, ale upozorňuju, že u nich nemám preference. Jasně, koho mám v žebříčku výš, tomu fandím o něco víc, ale vážně jenom o něco :-)

10. Nicolás Terol

nico_terol

Nicovi už fandím spoustu let. Vlastně od začátku, co MS motocyklů sleduju a to ještě jezdil kategorii 125. Taky ten titul, který získal, jsem mu moc přála. Ve vyšší kubatuře se stále spíš hledá. Tak doufám, že letos bude zase o kousíček lepší, že mu to líp sedne a bude pravidelně bojovat o body a kdyby to bylo i o pódium, tak by mi to vůbec nevadilo. V té konkurenci, která v Moto2 panuje, to ale bude mít těžké. 

9. Johann Zarco

johann_zarco_2013

Johannovi už jsem fandila, když jezdil v Rookies Cupu. No vážně. On potom na nějakou dobu zmizel (neměl finanční prostředky na závodění). Naštěstí se našli lidé, kteří mu pomohli dostat se zpět. Loni se mu ne vždy dařilo, občas ho provázela smůla. Doufám, že letos to bude lepší :-)

8. Scott Redding

scott_redding_2013

Scottovi taky vlastně fandím od začátku, co závody sleduju. On opět patří k těm, kterým jsem prostě tak nějak fandit začala a aní nevím jak a proč :-D Loni byl dost dobrý a já bych mu pro letošek přála spoustu dobrých umístění nebo ještě lepších. Byla bych moc ráda, kdybych ho vídala co nejčastějí na stupních vítězů :-)

7. Pol Espargaró

pol_espargaró_2013

Pol by měl podle papírových předpokladů být jedním z největších favoritů na titul. A já doufám, že tomu tak opravdu bude. Moc bych mu ten titul přála :-)

6. Danny Kent

danny_kent_2013_moto2_tech3

Danny patří k závodníkům, o kterých jsem ještě nedávno nevěděla skoro nic. Jenomže on loni jezdil u Finů v Moto3, tedy v týmu Red Bull KTM Ajo. A tam jsem si ho hodně oblíbila. Pro letošek Danny přestoupil o kubaturu výše, takže pro něj bude všechno úplně nové. Z tohoto důvodu od něj raději nic moc nečekám a nechám se překvapit :-)

5. Mike di Meglio

mike_di_meglio_2013

Mike bude vždycky patřit k těm mým nej :-) Nikdy nezapomenu na sezónu 2008 v kategorii 125ccm.

Mike byl v té sezóně naprosto perfektní a nemohlo to skončit jinak než ziskem titulu mistra světa :-) Od té doby to s ním ale moc dobře nevypadá a provází ho spíš smůla. Tak já budu doufat, že letos to už bude lepší a také, že bude mít nějaké ty finanční prostředky, aby mohl odjet celou sezónu. Pamatuju si jak loni (nebo to už bylo předloni?) dokonce na facebook dával výzvu na finanční podporu pro jeho závodění...Mě je vždycky tak líto, když vidím, že nějaký závodník je dobrý, ale finanční situace mu brání v závodění...Já bych si přála být strašně moc bohatá, abych těmhle klukům mohla pomoct. No ale to už odbočuju od tématu. Tak budu věřit, že letošní sezóna bude v jeho podání dobrá :-)

4. Toni Elías

toni_elías_2013

A tady už začíná problém, že jsem vůbec nevěděla, jak ty závodníky seřadit. Tonimu fandím spoustu let a 4. místo se mi pro něj zdá strašně nízko, ale jinak se to prostě nedalo. Doufám, že se vrátí do své staré formy a opět bude bojovat o titul :-) To by bylo opravdu úžasný ;-)

3. Mika Kallio

mika_kallio_2013

No jo, mě aby v žebříčku chyběl Fin :-D Miku už podporuju strašně dlouho. Už v roce 2005 jsem mu fandila v boji o titul. Ten bohužel Mika nikdy nezískal, vždycky skončil celkově 2. nebo 3. Taky si zkusil nějakou dobu MotoGP, ale posledních pár let zakotvil v Moto2. Stejně jako jeho týmový kolega Scott Redding, tak i Mika patří k favoritům letošního šampionátu. Tak doufám a pevně věřím, že svou pozici potvrdí :-)

2. Randy Krummenacher

randy_krummenacher_2013_1

Moje loňská jednička, letos jsem ho musela posunout až na 2. místo. Já ani nevím, kdy a jak jsem začala Randymu fandit. Pravděpodobně to bylo ještě v době, když jezdil 125. Tedy určitě to bylo v té době. On jezdil v KTM a já měla vždycky týmy KTM ráda, takže to nějak samo začlo. Od té doby na něj nedám dopustit :-) Letos bude jezdit v týmu, který by měl jezdit pravidělně v TOP 10, tak doufám, že se to Randymu povede a on bude zajíždět dobré výsledky :-)

1. Sandro Cortese

sandro_cortese_2013

Za poslední asi 2 roky můj absolutní Nej ze všech kategorií :-) Loni byl pro mě taky číslo jedna, ale v Moto3. On byl loni téměř neporazitelný a skvělý. Ještě teď si pamatuju tu radost, když získal titul mistra světa :-) Letos ho čeká nová výzva - Moto2. Tedy nová kategorie, nový motocykl, skoro všechno nové a jiné. Sandro je pro mě stejný případ jako Danny (mimochodem, loni byli u Finů týmoví kolegové :-) ), protože ani od něj toho raději moc čekat nebudu. Budu se radovat z každého získaného bodíku :-) Ale i kdyby se náhodou nedařilo, tak ho budu podporovat a fandit mu. To totiž fanoušci dělají, že svým oblíbencům fandí i v době, kdy se nedaří :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší