TOP 10 mých oblíbených jezdců MotoGP 2013

30. březen 2013 | 21.04 |
› 

Sezóna MotoGP konečně příští týden začíná. Tedy ona už začala předsezónními testy, ale od příštího týdne už to "vypukne" naostro. Bude se konat první závod sezóny. Proto jsem se rozhodla dát sem 10 jezdců, kterým budu letos fandit nejvíc. Sama jsem tím pořadím trošku překvapená, ale to už tak u mě bývá :D A ještě poznámka, ačkoliv máme v poli dva české jezdce, Karla Abrahama a Lukáše Peška, tak v mém žebříčku je nenajdete. Není to proto, že bych jim nefandila, ale prostě jsem se rozhodla udělat to bez nich. Samozřejmě, že našim klukům budu fandit. To jen, abyste si nemysleli, že jsem divná už úplně :D

10. Claudio Corti

claudio_corti

Claudiovi fandím už dlouho. Když byl v Moto2, předtím v 250, tak vždy pro mě patřil k největším oblíbencům. To se nemění. Letos to pro něj bude velká premiéra v královské kubatuře. I když ne tak docela. Loni na konci sezóny už si to vyzkoušel. Ale odteď to bude jeho první právoplatná sezóna. Já žádné zázraky nečekám, protože pojede v týmu CRT, ale kdyby se mu podařilo bojovat o nejlepší motocykl CRT, tak by to bylo moc fajn :-)

9. Stefan Bradl

stefan_bradl_2013

Překvapuju sama sebe. Není to tak dávno, co jsem Stefanovi nemohla přijít ani na jméno. Prostě nebyl mi sympatický a tak nějak jsem neměla potřebu mu fandit. Loni se to ale změnilo. V MotoGP na mě udělal dojem a navíc já jsem zjistila, že i jako člověk je fajn a že je vlastně i sympatický. Tedy úplně se moje smýšlení o něm změnilo. Loni, když bojoval o umístění na pódiu, tak jsem se dokonce několikrát přistihla, že mu to pódium přeju. No, nikdy to nevyšlo. Letos zůstává ve stejném týmu, co loni, tedy v týmu LCR Honda. Měl by ale mít, na rozdíl od loňska, tovární podporu. Tak doufám, že letos už to na tu bednu vyjde ;-)

8. Aleix Espargaró

aleix_espargaró

Aleix je podobný případ jako Claudio. Tomu taky fandím vždy a za jakýkoliv situací. A ani nevím, kdy jsem mu fandit začala. Prostě to tak nějak samo přišlo. Navíc, kdo by neměl rád "Espargarins", tedy bratry Aleixe a Pola Espargarovi. Když závodili oba v Moto2, tak to bylo občas zajímavý :-D Ale ne, oni oba jsou prostě ukázkou fair play. Taky loni nějakou cenu "fair play" opravdu dostali. Aleix letos zůstává v týmu Aspar, a měl by bojovat proti svému týmovému kolegovi o nejlepší motocykl CRT.

7. Randy de Puniet

randy_de_puniet

Můžu fandit Aleixovi, jak chci, ale jako nejlepšímu CRT budu fandit Randymu. Lépe řečeno, budu fandit Randymu, aby on byl tím nejlepším s motocyklem CRT.

Randymu už taky fandím spoustu let. Nikdy mě to nepřešlo, a předpokládám, že ani nepřejde :-) Mimochodem, nevím, jestli o tom víte, ale Randy se v prosinci oženil :-)

6. Héctor Barberá

héctor_barberá_2013

Héctor je dalším z těch, kterým fandím vlastně od začátku, co jsem začala MotoGP (a teď myslím celé MS silničních motocyklů) sledovat. Taky jsem mu fandila vždy a za všech okolností. Letos pojede v týmu Avintia a bude mít motocykl CRT. A sakra! Před chvilkou jsem u Randyho prohlašovala, že to jemu budu fandit, aby se stal nejlepším CRT a vůbec mi nedošlo, že Héctor pojede taky na CRT...Takže to prohlášení u Randyho pravděpodobně beru zpět...No asi to nechám být, nechám je bojovat na trati a uvidím, co se stane a nestane. 

5. Nicky Hayden

10

A je tu další z řady těch, kterým fandím už od počátku mého sledování MotoGP. A další z těch, u kterých jsem si jistá, že mě to fandění neopustí a budu je podporovat vždy a za všech situací. Doufám, že Nickymu tování Ducati sedne lépe než loni a že budou i ty výsledky o něco lepší. Rozhodně by si to zasloužil :-)

4. Cal Crutchlow

cal_crutchlow

Cal je případ sám pro sebe. Jemu jsem vůbec, ale vůbec nefandila, když byl v SBK, potažmo ještě předtím v SS. Prostě vůbec. Ale nějak jsem na něj potom časem začala měnit názor, a když přišel do MotoGP, tak už mi nevadil a postupně se z něj vyklubal můj oblíbený závodník. Navíc, pokud to sledujete trošku víc, tak vám asi neušly ty Calovy vtípky a tak dále. Pokud by se člověk řídil jenom tímto, tak mu prostě nejde nefandit :-D Doufám, že letos vystoupá na pódium. A ne jenom jednou :-)

3. Álvaro Bautista

álvaro_bautista_2013

A jdeme na pomyslné stupně vítězů. Na třetí příčku se vyškrábal Álvaro Bautista. Vždycky jsem mu fandila, ale poslední asi dva roky mu fandím čím dál tím víc, takže mě vlastě ani nepřekvapilo, že už je takhle vysoko v mém žebříčku. Ani nevím, čím to je. Tedy asi vím. Moje sestra a mamka jsou jeho velké fanynky, takže se to na mě asi přeneslo :-D A navíc Álvaro je takový strašně sympatický a milý :-) Strašně bych mu přála, kdyby se povedly aspoň jednou stupně vítězů, tak uvidíme :-)

2. Jorge Lorenzo

jorge_lorenzo_2013

Jorge u mě letos druhý. Doufám, že bude bojovat opět o titul. A kdyby ten boj byl úspěšný, tak bych se vůbec nezlobila. Spíš naopak :-) Jorgeho jsem měla vždycky ráda, i v těch dobách, kdy jezdil 250 (možná i předtím, co byl ve 125) a byl to ten namyšlený kluk. Spousta lidí ho kvůli tomu dost kritizovala...ale závodit on vždycky uměl. No, od té doby se ale změnil, řekla bych. Nikdy jsem ho osobně nepotkala, takže to samozřejmě nemůžu posoudit. Soudím jenom podle toho, jak na mě působí z televize, z rozhovorů a tak. Ale opravdu si myslím, že se změnil. Aspoň trošku určitě :-) Takže, jak už jsem řekla, z těch, kteří by podle papírových předpokladů, měli bojovat o titul, budu fandit jemu :-)

1. Ben Spies

15

Moje číslo 1 letos, loni, předloni.....prostě pořád. Benovi budu fandit, ať se děje, co se děje. On je pro mě prostě nejlepší. Loni byla ta sezóna v tovární Yamaze úplně na nic. Nic se nedařilo. Když nespadl a vypadalo to na zajímavý výsledek, tak přišel nějaký technický problém na motorce...Prokletá sezóna. Doufám, že to byla taková ta špatná sezóna, kterou pravděpodobně každý jezdec jednou (v tom lepším případě) zažije. Pro letošek změnil stroj, změnil tým. Pojede v týmu Pramac Ducati. Nic od toho neočekávám. Nevím, jak velkou tovární podporu tento satelitní tým má, tedy jestli vůbec nějakou má. Takže od Bena zatím raději nic velkého nečekám. Uvidím, jak to bude vypadat. Ale i kdyby se opět nedařilo, tak, jak už jsem napsala, pro mě bude Ben vždycky číslo 1 a ten nejlepší :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší