Začíná sezóna GP2

22. březen 2013 | 13.04 |

Už jsem sem dávala kompletní startovní listinu a doufám, že se během sezóny nebude moc měnit. Zrovna v těchto nižších formulových sériích je to totiž docela zvykem vyměnit jezdce v průběhu sezóny. Náš Pepa Král by mohl vyprávět. Ani nevím, jestli tu mám kalendář této sezóny, takže ho přidám do tohoto článku, ať to mám pěkně pohromadě. Vlastně já jsem úplně původně žádný úvodní článek k nové sezóně GP2 ani neplánovala. Ale když už chci tuto kategorii letos sledovat pečlivěji než loni (a že jsem to loni sledovala docela dost), tak si myslím, že takový malý článek není na škodu. A i tady na blogu bych se chtěla GP2 věnovat víc. Respektive, věnovat se, protože ačkoliv tu mám rubriku, tak v ní skoro nic není.

Taky jsem chtěla, že udělám žebříček TOP 10 nejoblíbenější pilotů, tak jako jsem to udělala u F1, jenomže jsem narazila na menší problém. A sice, že nevím, koho do té TOP 10 dát. Mám sice nějaké favority, to ano, ale nejsem si jistá, jestli jich je "jenom" 10, protože mi zatím nikdo nevadí. 

Mým největším favoritem bude určitě James Calado. Toho jsem si všimla už když jezdil v GP3. On byl totiž týmovým kolegou Valtteri Bottase a jelikož Valtterimu jsem fandila vlastně od začáktu (Fin), tak jsem si řekla, proč nefandit i jeho kolegovi. Horší pak bylo, že bojovali proti sobě o titul. No, ten jsem nakonec přeci jen přála Finovi :-) Kdyby to ale bylo například teď, tak to už bych tak jasné neměla :-D James u mě prostě v oblíbenosti hodně postoupil. Už loni jsem mu fandila, a dvojici James Calado, Esteban Gutiérrez v týmu ART jsem měla úplně nejradši :-) I letos má James dobrého týmového kolegu. Esteban (jak je známo) postoupil do F1 a k Jamesovi přišel Daniel Abt. Ten pro změnu povýšil z GP3, kde jsem ho loni nejprve vůbec nesledovala, pak pomalu sledovat začala a na konci sezóny jsem mu dokonce i fandila. Takže i letos mu budu fandit a jsem na něj jako na nováčka zvědavá. Přála bych mu, aby se dařilo. Ještě se vrátím na chvilku k Jamesovi. Ten má totiž na letošek jediný cíl - získat titul.

Dalším z těch, kterým budu fandit, bude určitě Marcus Ericsson. Toho jsem si oblíbila nejprve kvůli tomu, že byl v týmu s Pepou Králem a pak taky kvůli tomu, že je Švéd :-D Já vím, občas mám divné důvody, proč tomu a tomu fandím :-D Marcus letos jede za mistrovský tým DAMS a na svém voze poveze číslo 1. To, když jsem uviděla poprvé, tak jsem se zděsila. "Proboha, Marcus s jedničkou. To bude masakr," něco v tomhle smyslu jsem si pomyslela. A nejenom já. I moje sestra to komentovala podobně :-D Marcusovým kolegou je Stéphane Richelmi. Ten mi nikdy nevadil a nevadí a předpokládám, že ani vadit nebude. Takže tady je to z mého pohledu spíš takový neutrální, ale když se mu bude dařit, tak mu to budu přát :-)

Kromě Daniela Abta tu máme ještě další nováčky. V první řadě je to Mitch Evans, loňský mistr GP3. Ten mě taky loni nejprve vůbec nezajímal, no nakonec jsem mu ten titul i přála :-D A letos to vypadá, že i jemu budu fandit :-D Už máme za sebou první letošní kvalifikaci a já musím říct, že předvedl velmi působivý výkon.

Uvidíme, jak se předvede v závodech, ale vypadá to, že podobně slušné výsledky u něj budou na denním pořádku. Dalšími nováčky jsou piloti týmu Caterham, Sergio Canamasas a Ma Qing Hua. Doufám, že jsou nováčky, ale mám pocit, že jsem je nikdy během závodů neviděla, tak snad se nemýlím. Tak či tak, tenhle tým pro mě bude v rovině ignorace. Letos nemám žádný důvod fandit jim. Aha, tak teď jsem si našla, že Canamasas loni jezdil za tým Venezuela GP Lazarus. Ty jo, to jsem si ani nevšimla :-D Dalším nováčkem, který přichází z GP3 je Conor Daly, kterého také hodlám letos pořádně sledovat. Jeho týmový kolega je Pål Varhaug, který už kdysi v GP2 jezdil, ale kvůli nízkým sponzorským příspěvkům musel být loni rád za sedačku v AutoGP. Letos to teda snad bude lepší a on odjede celou sezónu ;-) Aby těch nováčků nebylo málo, tak mezi ně ještě patří Kevin Giovesi a Adrian Quaife-Hobbs, který je loňský mistr AutoGP a kterému budu taky fandit. 

Když už jsme u těch návratů, tak kromě Varhauga to jsou Kevin Ceccon, který si loni odskočil do GP3, a také Sam Bird, který loni jezdil ve Světové sérii Renault, kde bojoval o titul a mimochodem jezdil za český tým ISR. 

Týmy, které musely scénu GP2 z finančních důvodů opustit, jsem už psala, ale tak pro jistotu to doplním, že to jsou Scuderia Coloni, Ocean Team Technology a také iSport (ten jsem měla hodně ráda). Místo nich přišli MP Motorsport, Hilmer Motorsport a také RUSSIAN TIME (píšu to velkým, protože jsem četla, že se to tak psát má). iSport byl vlastně prodán do Ruska a přejmenován na RUSSIAN TIME. 

Tak a ještě ten zmíněný kalendář, ať to máme všechno :-))

22.3. - 24.3. Malajsie - Kuala Lumpur
19.4. - 21.4. Bahrajn - Sakhir
10.5. - 12.5. Španělsko - Barcelona
23.5. - 25.5. Monako - Monte Carlo
28.6. - 30.6. Velká Británie - Silverstone
5.7. - 7.7. Německo - Nürburgring
26.7. - 28.7. Maďarsko - Hungaroring
23.8. - 25.8. Belgie - Spa-Francorchamps
6.9. - 8.9. Itálie - Monza
20.9. - 22.9. Singapur - Singapur
1.11. - 3.11. SAE - Abu Dhabi

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Začíná sezóna GP2 Šárka 22. 03. 2013 - 15:41
RE(2x): Začíná sezóna GP2 niki 23. 03. 2013 - 17:22