GP Austrálie 2013 - přerušená kvalifikace

16. březen 2013 | 19.43 |

Dneska ráno v 7 hodin našeho času byla na programu první kvalifikace letošní sezóny Formule 1. Já tady obvykle o kvalifikacích nepíšu, ale dneska se mám potřebu trošku se k tomu vyjádřit :D

Když jsem ráno vstala, zapnula počítač a našla si živý stream, tak jsem viděla, že dráha je mokrá a prší. "Aspoň to bude zajímavý", pomyslela jsem si. A opravdu to zajímavý bylo, ale jinak než jsem si představovala. Kvalifikace začala s půlhodinovým zpožděním, tedy až v 7:30 našeho času. Po první části kvalifikace byla pauza delší než obvykle. Čekalo se 10 minut, 20, 30, 40..no a nakonec se přišlo s řešením, že druhá a třetí část se odjede zítra v 11 hodin dopoledne australského času neboli v 1 ráno času českého. Do té už nezasánou ti, kteří v první kvalifikaci vypadli, tedy oba piloti Caterhamu Charles Pic (který nesplnil kvalifikační čas, ale předpokládám, že mu udělí výjimku a on startovat bude) a Giedo van der Garde, oba piloti Marussie Jules Bianchi a Max Chilton, Pastor Maldonado z Williamsu a také Esteban Gutiérrez ze Sauberu, který ale boural, a kterého mi bylo líto. Neboural ale jenom Esteban, ale na trati bylo více incidentů.

I tak si ale myslím, že kvalifikace se mohla v pohodě odjet. Kdyby to zbytečně tak neprotahovali, tak by se to i stihlo a nemuseli se pak vymlouvat na to, že už se stmívá. 

No nic, je to jak to je. Ještě dodám, že první část kvalifikace vyhrál Nico Rosberg (což samozřejmě vůbec nic neznamená), který se vyjádřil, že ho mrzí, že to posunuli, protože Mercedes vypadal na mokré trati dobře. 

Já tedy rozhodně neplánuju v jednu v noci vstávat, vstanu si až na 7:00 na závod. A asi bych měla vstát o něco dřív, abych si zjistila jaký vlastně bude startovní rošt :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře