TOP 10 mých oblíbených jezdců WSBK pro sezónu 2013

7. březen 2013 | 19.18 |
› 

Není to tak dávno, kdy jsem se tu zmiňovala, že už začala sezóna Superbiků a že se chystám udělat žebříček deseti nejoblíbenějších jezdců. A psala jsem, že to bude komplikovaný vymyslet, protože fandím skoro všem. No nakonec jsem přišla na to, že mých nej je akorát 10 :D Takže je to tu :) Chci ale upozornit, že ať je první místo jakékoliv, úplný TOP to pro mě není. Můj úplně největší idol, když to takhle nazvu, byl James Toseland. Jenže ten už nezávodí (musel se závodění vzdát pro dobro svého zdraví, kvůli častným zraněním ruky mu dokonce hrozila její amputace, kdyby dál závodil, proto se rozhodl radši skončit, myslím, že už jsem tu o tom taky kdysi psala). Takže vlastně celou tuhle destíku mám tak nějak stejně v oblibě. To už pak záleží na vývoji závodu a tak, komu fandím víc ;)

10. Eugene Laverty

eugene_laverty

Eugena jsem si oblíbila už před několika lety, když jezdil Supersporty. Někdy mu fandím míň, někdy víc, ale to je asi u všech stejný. Letos pokračuje v továrním týmu Aprílie. Až doteď musel dělat dvojku Biaggimu. Říkejte si, co chcete, já to takhle prostě viděla. A protože Biaggi loni ukončil kariéru, tak se tady pro Eugena otevírají dveře v podobě bojů třeba i o titul, který by si bez pochyby zasloužil. Jenže přišel do týmu nový kolega, Sylvain Guintoli, který je hodně silný a který už letos stihl vyhrát. Já ale věřím, že se mu bude (mám na mysli Eugena samozřejmě) dařit :)

9. Jonathan Rea

jonathan_rea

Johnny byl pro mě kdysi druhý a mám pocit, že jednu dobu i ten nejoblíbenější závodník. No jo, časy se mění, ale moje fanouškovské sympatice k němu trvají dál :) Sice je to "jenom" deváté místo, ale jak už jsem řekla, já mám celou desítku ráda tak nějak stejně. Ježiši, "ráda" zní asi trošku divně :D Prostě jim všem fandím stejně :) No ale přála bych si, aby Jonathan co nejčastěji dojížděl na pódium a aby letos převažovaly ty dobré výsledky :)

8. Leon Haslam

leon_haslam

Leonovi už taky fandím dlouho. Vlastně od chvíle, kdy jsem ho v SBK zaregistrovala, tak jsem si ho oblíbila. A bylo mi tenkrát (předloni, doufám, že jsem to nespletla) líto, že titul, o který bojoval, nakonec nevybojoval. Teď má další šanci ;) Pro letošek přešel z BMW do Hondy, tak jsem na něj zvědavá :)

7. Tom Sykes

tom_sykes

Takový oblíbenec, jakým Tom pro mě je, a mám ho až na 7. místě! To je strašný :D Ale jinak to prostě nešlo. Loni Tomovi titul mistra světa unikl o neuvěřitlný půlbod (!), tak doufám, že letos to bude naopak :) Bylo by to krásný :)

6.

Loris Baz

loris_baz

Loris je nejmladší závodník v poli. Ročník narození 1993 :) Tedy mladší než já :D Ale fandím mu. Fandila jsem mu už, když jezdil superstocky, i když pak dostal příležitost jezdit v SBK a on tu příležitost pevně chytil a nepustil a vysloužil si prodloužení smlouvy a letos by měl odjet celou sezónu :)

5. Ayrton Badovini

ayrton_badovini

S Ayrtonem to mám trošku komplikovaný :D Nikdy mi nevadil, ale měla jsem období (myslím, že předloni a nebo ještě rok před tím), kdy ne vždy jsem byla na jeho straně. Protože on tu sezónu vyhrál kromě jednoho závodu úplně všechny! Prostě byl neporazitelný. A nakonec jsem mu ten titul ve stockách moc přála :) Pak přešel do SBK a já si ho hned oblíbila. Pomalu stoupal v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti, no a vidíte, už je z toho 5. místo :)

4. Jules Cluzel

jules_cluzel

Všude, kam Jules vleze, tam mu fandím :) Fandila jsem mu, když jezdil 250, potom Moto2, fandila jsem mu, když přešel do Supersportů a budu mu fandit i letos, kdy se dostal do Superbiků. On je podle mého pohledu prostě super :) Samozřejmě, že pro něj, jako pro nováčka, to bude rok plný učení a tak, proto mu přeju, aby se mu co nejvíc dařilo, nasbíral co nejvíc bodů a aby padal co nejméně. Protože to zrovna Jules umí bravurně. Ne, nechci být k němu zlá, to si nezaslouží. Já vždycky, když ho vidím na zemi, tak jsem z toho smutná, tak doufám, že těchto okamžiků bude letos co nejmíň.

3. Chaz Davies

chaz_davies

A jdeme na pomyslé stupně vítězů v mém žebříčku. Na třetím místě je Chaz Davies a to ani nevím, jak se stalo :D Asi to má na svědomí loňské Brno, kde jsem ho neustále potkávala v paddocku :) A taky možná jeho komentáře na twitteru :D Chaz na svůj mladý věk už toho stihl opravdu hodně, dokonce si zazávodil i v MotoGP. A tam jsem ho moc neregistrovala. Vážně nevím, jak to moje fandění k němu začlo. Letos se dostal do továrního týmu BMW, tak doufám, že výsledky tomu budou odpovídat :)

2. Michel Fabrizio

michel_fabrizio

Původně jsem chtěla dát Michela na nižší pozici, jenže pak jsem si vzpomně na léta, kdy byl pro něj nej (a že to není tak dávno) a nějak to na mě zase "padlo". Zjistila jsem, že mé fanouškovství k němu vůbec neopadlo. A rozhodla jsem se letos mu pořádně fandit. Tak uvidím, jak mi to vydrží, protože v jeho případě jsem taky měla stavy, kdy jsem mu bezmezně fandila, ale taky stavy, kde jsem tvrdila, že ho nenávidím a už mu nechci fandit. Když se ale podíváte na nějakou tiskovku, kde je, a uslyšíte tu jeho italskou angličtinu (nebo spíš anglickou italštinu :D :D ), tak mu prostě nemůžete nefandit :)

1. Leon Camier

leon_camier

Ano, na prvním místě je jezdec, kterého jsem ještě před dvěma lety neměla snad ani v TOP 15. Jenže jsem si nějak Leona časem oblíbila a Brno 2012 to dokonalo a Leon se mi vyhoupl na první místo :) On a Jules jsou týmoví kolegové v továrním týmu Suzuki a pro mě to je naprosto nejlepší tým :) Doufám, a samozřejmě taky věřím, že Leonovi se bude dařit, že nasbírá co nejvíc bodů letos :) Mimochodem, škoda, že na té fotce má brýle. On má totiž krásný oči, ale pořád nosí brýle, tak nejsou vidět a žádnou aktuální fotku bez brýlí jsem nenašla...no jo, to je zase móda :D , ale mu to v těch brýlích sluší :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře