Tak se zase hlásím...

25. únor 2013 | 12.01 |
› 

Tak se zase po nějaké době hlásím a nechci psát o novinkách z F1 či z jiných odvětví motorismu. Zase mě to popadlo a chci se s váma podělit, co je u mě nového a tak.

V první řadě jsem si tak nějak udělala jasno ve své budoucnosti. No, nevím, jestli jasno, ale prostě podala jsem si přihlášky na VŠ. Opět. A už teď, když se nad sebou občas zamýšlím, tak má nervy z přijímaček. Už jsem jednou přijímačky na VŠ dělala. Nevyšlo to. A já mám strach, že to nevyjde znova. Co bych v tomto případě dělala, to absolutně netuším. Ale já jsem od přírody člověk optimistický a pozitivní, takže se snažím na to nemyslet, neřešit to a ono to nějak dopadne. Přihlášky jsem si podala dvě. Obě jsou na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Jedna je na obor Český jazyk a literatura. Zkoušela jsem to už loni, akorát do Olomouce. Já nevím, ale mě to přijde docela zajímavý pátrat po vývoji našeho jazyka a dál se v něm rozvíjet a tak. No a ta druhá přihláška je na obor Baltistika, můj vysněný obor. Na příští školní rok se jako hlavní jazyk otevírá finština, takže teď už je asi všem jasný, proč je to můj vysněný obor :)

Nedávno se mi stala taková věc. Šla jsem na klasickou konzultaci (tak tomu teď říkají) na Úřad práce a tam mě paní poslala za jinou paní, že pro mě má nějakou nabídku ohledně vzdělávacího kurzu. Dozvěděla jsem se, že by to byl kurz na počítačovou grafiku. Měli tam ještě další dva kurzy, jenže jeden byl účetnictví a ten druhý administrace nebo tak něco. A jelikož já mám obchodní akademii, tak už jsem si těmito věcmi prošla, tudíž nemám nárok na ten kurz. Já bych stejně ani jeden pravděpodobně nevzala. Takže na mě "zbyl" ten s tou počítačovou grafikou. Paní se mě ptala, jestli si mě má taky zapsat jako zájemce nebo ne. Přemýšlela jsem. Váhala jsem. Říkala jsem si, že pravděpodobně v tomhle bych nikdy nepracovala a tak. Pak jsem si ale řekla, že člověk nikdy neví, co ho potká a co bude potřebovat, tak jsme na to kývla. Nedávno jsem tam byla zas ohledně podrobností. Dozvěděla jsem se tak, že ten kurz bude až od půlky května do půlky srpna (!). Hm...čekala jsem, že to bude dřív, třeba už teď....No ale největší sranda je, že to už budu mít po příjimačkách a možná už budu vědět i výsledek....No ale když už nic, tak si aspoň rozšířím obzory o další vědomosti. 

Tak a teď pár připomínek k blogu. Jelikož tedy od půlky května budu po skoro dvouletém "nicnedělání" opět chodit do školy (i ten kurz počítám jako školu, protože má trvat asi 5 hodin každý den), tak tady asi nebudou zprávy atd. přibývat tak, jak jsem to doteď dělala. A asi tu udělám pár změn. Minulý víkend začala sezóna Superbiků. Ano, už. Jelo se v Austrálii, takže z toho nemám vůbec nic, protože první závod se jel někdy ve 2 ráno našeho času. A neviděla jsem zatím ani žádný záznam. Prostě nic. Jenom kratičký sestřih, ze kterého se toho moc vyčíst nedá. Já jsem tady loňskou sezónu pravidelně přispívala komentáři ke každému závodu všech kubatur SBK, MotoGP i k F1.

A vůbec nevím, jestli v tom mám pokračovat. Většinou to totiž bylo tak, že v neděli se jel závod a já byla v pondělí doma, takže jsem si sedla k PC a už jsem psala....od toho května to ale bude komplikovaný...jako chtěla bych sem dávat aspoň výsledky nebo tak něco, ale nevím, jestli tady budu nějak konkrétně popisovat dění závodů jako tomu bylo doposud. Fakt nevím. Musím si to ještě nechat rozležet v hlavě. 

Už nutně potřebuju, aby Force India oznámila jméno druhého pilota :D. Budu sem na blog totiž dávat (stejně jako loni) mých TOP 10 nejoblíbenějších závodníků, a když nevím, kdo v FI pojede, tak to nemůžu udělat. Pokud totiž bude oznámen Jules Bianchi, tak ten v mé TOP 10 určtě bude, pokud to bude Adrian Sutil, tak ten tam určitě nebude. Teď mě ale napadá, že vlastně nevím, koho bych tam do té desítky doplnila. Zatím jsem si jistá sedmi jmény...Kromě TOP 10 ve Formuli 1, tu určitě bude taky TOP 10 v MotoGP a už taky pracuju na stejném žebříčku v SBK. Tam je to ale komplikovaný, protože fandím skoro všem :D

Také nám od minulého týdne probíhá Mistrovstí světa v klasickém lyžování v italském Val Di Fiemme. Já tady sice o tom vůbec nepíšu, ale pozorně to sleduju ;) ČR je teda zatím bez medaile, a nevím nevím, jestli nějakou vůbec získáme. Kdo mi ale udělal včera ohromnou radost, byly Finky. Ve sprintu dvojic totiž Krista Lähteenmäki a Riikka Sarasoja-Lilja získaly bronzovou medaili. Jej, to je tak krásný :) Jinak v počtu medailí zatím totálně vévodí Norsko, což je dobrý, protože po Finsku je to můj druhý nej stát (taky možná kvůli ségře, která Nory zbožňuje tak, jako já Finy). Teď mi tak přišlo na mysl, že příští týden, až bude po šampionátu, tak bych mohla o každé disciplíně (klasické lyžování, skoky na lyžích, severská kombinace) sem napsat pár řádků. No, to se uvidí, jak se mi bude chtít...však to znáte, lenost je ta nejhorší vlastnost. 

Koukám, že jsem se zase nějak rozkecala. Už píšu tento článek 20 minut. Přemýšlím, co ještě dodat, a už asi nic. Respektive, nic mě momentálně nenapadá. Hlavně jsem se tu chtěla podělit o novinky ohledně VŠ a toho kurzu. A pak taky ohledně toho, že asi nebudu psát ty články o závodech, tak jako loni. Jo, možná ještě....kromě toho, že se konaly už dva testy F1, jak jsem o tom tady informovala, tak i MotoGP, Moto2 a Moto3 měli testy a také GP3 a WSR. A teď jsem se dočetla, že od zítřka začínají testy GP2. Zas nebudu stíhat sledovat všechny novinky, protože člověk přeci nemůže strávit celý den před počítačovou obrazovkou (i když i to jde)....

Takže já se pro tentokrát loučím. A příště se ozvu nejpozději ve čtvrtek, protože to v Barceloně začínají poslední testy tohoto roku v F1. Mimochodem, první závod této sezóny v Austrálii se jede už za 20 dní! Hm...zrovna na taťkovy narozeniny...hm...to znamená, že mám míň jak měsíc na to, abych vymyslela nějaký dárek, sakra....a dva dny před tím slaví narozeniny babička....sakra....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tak se zase hlásím... katka 25. 02. 2013 - 19:16
RE(2x): Tak se zase hlásím... niki 26. 02. 2013 - 11:11
RE: Tak se zase hlásím... Šárka 25. 02. 2013 - 21:31
RE(2x): Tak se zase hlásím... niki 26. 02. 2013 - 11:20
RE: Tak se zase hlásím... halaaminua 26. 02. 2013 - 18:16
RE(2x): Tak se zase hlásím... niki 27. 02. 2013 - 11:12