Co minulé dny daly a vzaly

18. srpen 2009 | 19.07 |

Teď jsem tu pár dní nebyla, nějak nebyl čas, tak to musím napravit.
Skoky měly v rámci 4 nations tour ještě závod v Courchevelu a Einsidelnu. V Courchevelu vyhrál Simi Ammann a tak jsem si říkala, že asi vyhraje i čtvrtý závod u něj doma v Einsidelnu. V Courchevelu všechny české fanoušky potěšil Roman Koudelka, který obsadil krásné třetí místo. V neděli na řadu přišel Einsideln. Favorit byl jasný. Ale nevyhrál. Závod vyhrál zcela nečekaně Nor Bjoern Einar Romoeren. Pro mě ovšem velká radost, BER je jeden z těch, kterým fandím, teda  jemu fandím úplně nejvíc. Bednu doplnili Daiki Ito a Robert Kranjec (další z mých oblíbenců). Roman skončil 7., Jakub Janda 25.
Nemůžu se o tom nezmínit. To, na co čekám celý rok je tady!! Brno. Sice jsem tam opět nebyla, protože to nějak nevyšlo, ale doufám, že příští rok to konečně vyjde a já uvidím svoje hrdiny naživo. Ale vraťmě se k závodům. Začnu tou nejnižší kubaturou. Kategorie 125cc. Kvalifikaci vyhrál Andrea Iannone. Když si ve studiu a komentátoři tipovali, kdo vyhraje, tak jsme si se ségrou taky tiply. Já tipovala Nica Terola a uhodla jsem to! Druhý skončil po pěkné bitvě Julian Simon, třetí Andrea Iannone. A co naši?? Stálý jezdec této kubatury Lukáš Šembera bohužel spadnul, ale motorku zvedl a dojel na poslední 30. příčce. Ale dojel to. Další dva Češi jeli na divokou kartu. A to Karel Pešek dojel 27. a Ladislav Chmelík na českém motocyklu skončil 29. Pak přišla na řadu třída 250cc. Z pole position jel Marco Simoncelli. Ten taky vyhrál celý závod. Druhý byl Mattia Pasini a třetí Alvaro Bautista, kterého jsem já tipovala na vítězství. Lukáš Pešek dojel na 12. místě a myslím, že se to dá počítat jako úspěch. Káji Abrahama mi bylo líto. Vidět ho v první zatáčce na zemi.....No jo no, holt se to stává. Jdem na MotoGP. Z pole position jel Valentino Rossi. Vedle něj jeho rival a kolega z Yamahy Jorge Lorenzo. Opět jsme se ségrou tipovaly. Ona říká Jorge, mě bylo blbý tipovat Valeho, protože je velká pravděpodobnost, že se trefím, tak jsem riskla Daniho. A furt jsem tvrdila, že něco předvede Toni Elias. A měla jsem pravdu. Závod vyhál Vale, sice ho moc nemusím, ale přeju mu to. Druhý Dani Pedrosa, třetí Toni Elias. Jorge Lorenzo spadl poté co Valeho předjel. Bylo zajímavý sledovat Miku v Ducati. Škoda toho posledního kola, myslím že to byla jeho chyba, on to ovšem vidí jinak. Čekala jsem , že se Michel nějak líp v Pramacu předvede. Poté, co jsem se dozvěděla o jeho zranění, tak myslím, že by se měl vyléčit aby mohl bojovat o vítězství v SBK. Jenomže závodem MotoGP to v Brně neskončilo. Jel se závod Rookie cupu, což jsou závody mladých talentů na motocyklech KTM. My tam měli zástupce v podobě Jakuba Kornefeila, který mohl celou soutěž vyhrát. Závod jsem sledovala na internetu na oficiálních stránka Rookie cupu. Byly to celkem nervy, pořád se to tam mlelo. Ovšem Kuba se nedal a vyhrál závod!! A tím pádem i titul!! Kráása. Byl super pocit vidět českého jezdce na stupínku nejvyšším, vedle něj plápolala česká vlajka a k tomu hrála naše hymna. On je vážně talent. Myslím, že v budoucnu to dotáhne hodně daleko.
Ještě se musím zmínit o F1. Renaultu nakonec start ve Valencii povolili. Dostali jenom pokutu. A taky Renault dneska oznámil, že místo Nelsona Piqueta pojede Romain Grosjean. Věc, o které se dlouho šuškalo se stala. A já mám radost.
Taky probíhá v Berlíně MS v atletice. Za půl hodiny fanděte. Bára Špotáková bude házet o zlato!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co minulé dny daly a vzaly marit 20. 08. 2009 - 18:09