Luiz Razia

6. únor 2013 | 18.28 |


Luiz_Razia_01

Luiz Tadeu Razia Filho, jak zní celé jeho jméno, se narodil 4. dubna 1989 v brazilském městě Barreiras.

V roce 2006 vyhrál Severoamerickou Formuli 3. V témže roce si také vyzkoušel 3 závody v sérii F3000 Internationa Masters a všechny tři závody, které jel, také vyhrál. Co možná zaujme českého fanouška je fakt, že tyto tři závody jel za tým Charouz Racing System.

V roce 2007 skončil celkově třetí v sérii Euroseries 3000. V následujícím roce skončil v této sérii na čtvrtém místě. No a potom už zamířil do GP2.

Jel GP2 Asia v sezóně 2008/2009 a v sezóně 2009 pak pokračoval v klasické GP2. Celkově skončil na 19. místě. Je ale pravda, že během sezóny změnil tým. Jel nejprve za tým Fisichella Motor Sport, a potom za tým Scuderia Coloni. Následovala sezóna 2009/2010 v GP2 Asia, kde opět měnil tým. Jel jak za tým Barwa Addax, tak také za tým Rapax. V sezóně 2010 pak pokračoval v GP2 v týmu Rapax a obsadil celkové jedenácté místo. V tomto roce se také stal testovacím pilotem týmu Virgin (současná Marussia) v F1. V roce 2011 jel jak GP2 Asia, tak i GP2. A přestoupil do týmu Caterham AirAsia. Jeho týmovým kolegou byl Davide Valsecchi. Také se z něj stal testovací pilot Lotusu v F1. V sezóně 2012 o sobě v GP2 dával vědět asi nejhlasitěji. Závodil pro tým Arden a bojoval o titul. Jeho největším soupeřem byl právě Valsecchi, jeho bývalý týmový kolega. Razia se stal vicemistrem, tedy skončil na druhém místě.

Pro letošní sezónu byl tedy dnes oficiálně oznámen jako pilot týmu Marussia v F1. Jeho týmovým kolegou bude Max Chilton, který také přichází z GP2. Tým Marussia tedy letos vsadil na dva nováčky.

A ještě nějaké zajímavosti, které jsem se dozvěděla z jeho stránek (ty jsou mimochodem luizrazia.com). Jeho tatínek se jmenuje Luiz Tadeu Razia, Luiz Razia má tedy jméno po otci. Jeho maminka se celým jménem jmenuje Ana Elizabete Vieira Santos. Luiz má koukám dost sourozenců, jmenují se Tamara, Ana Karina, Tanara, Rodrigo a Pedro. Sice je to Brazilec, ale momentálně bydlí v Anglii. Měří 180 cm a váží 73 kg. Mezi jeho záliby patří triatlon, hudba a také chození do tělocvičny a plavání. Mezi jeho největší idoly patří jeho otec, Ayrton Senna a také Nelson Piquet. Na jídlo má rád lasagne, na pití vodu a coca colu. Místa k cestování, která má nejraději, jsou Chile, Argentina a také Evropa. Jeho snem je jezdit ve Ferrari (akorát jsem teda nepochopila, jestli je tím myšleno v týmu Ferrari v F1, a nebo prostě mít nějaké to Ferrari doma). Jeho kvalitami je údajně to, že má neustále dobrou náladu, je klaun a je praštěný (ano, tak to našel slovník). Mezi jeho špatné vlastnosti patří to, že je velký spáč.V otázce na co nebo na koho nikdy nezapomene, odpovídá, že na svou rodinu. Vůbec neví, čím by byl, kdyby nebyl pilotem.

Ještě přidávám pár fotek.

Luiz_Razia_02

Luiz_Razia_03

Luiz_Razia_04

Na pódiu s Davide Valsecchim a Felipe Nasrem

Luiz_Razia_Davide_Valsecchi_Fe

Luiz Razia a Esteban Gutiérrez

Luiz_Razia_Esteban_Gutiérrez

Luiz Razia a Giedo van der Garde

Luiz_Razia_Giedo_van_der_Garde

zdroj: wikipedia.org; luizrazia.com; google.com
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Luiz Razia Šárka 08. 02. 2013 - 21:23