UMK 2013 - 1.čtvrtfinále - AKTUALIZOVÁNO

17. leden 2013 | 13.49 |
› 

 Finské národní kolo pro Eurovizi, Uuden musiikin kilpailu, má dneska na programu první semifinále. A já musím trošku upřesnit informace o tom, jak celá soutěž probíhá, protože v minulém článku to nebylo úplně tak, jak to má být ;)

Takže dnes a příští čtvrtek proběhnou dvě čtvrtfinále. V každém vystoupí šest interpretů a do finále postoupí z každého dva. Poté bude další čtvrtek na programu semifinále, které slouží jako jakási druhá šance a kterého se zúčastí ti, kteří do finále nepostoupili. Z nich by k finalistům měli přibýt ještě dva, takže ve finále 9. února by se mělo utkat šest interpretů. 

Dnešní semifinále se koná v Helsinkách, vše začíná ve 21 hodin finského, tedy ve 20 hodin českého času. Televize Yle to samozřejmě bude vysílat, takže já se budu dívat, doufám, že mi to půjde dobře spustit. Loni jsem celou soutěž taky sledovala a přehrávalo se mi to skvěle, tak doufám, že letos to bude taky tak.

Účastníci dnešního 1. semifinále:
Diandra - Colliding into you
Iina Salin - Last night
Ilari Hämäläinen - Sytytä mut vaan
Last Panda - Saturday night forever
Mikael Saari - We should be through
Rautakoura - Ilmalaivalla

Co se mého názoru na postupující týče, tak si myslím, že to bude hodně těžké. Podle mě každá z těchto šesti písní má něco do sebe. Ale nejvíc bych byla spokojená, kdyby postoupili Diandra a Mikael Saari. Tak snad se zadaří :)

AKTUALIZACE 21:47 hod.:

Tak už víme první finalisty a mám z toho velkou radost! Do finále totiž postoupili Diandra a Mikael Saari, takže z mého pohledu to už ani líp dopadnout nemohlo :) Do semifinále, které se uskuteční za dva týdny a je tedy druhou šancí na postup do finále, postoupili Iina Salin, Last Panda a Rautakoura. Naopak Ilari Hämäläinen se se soutěží loučí.

Druhé čtvrtfinále se koná příští čtvrtek, tedy 24.2. a zúčastní se ho dalších šest interpretů, z nichž opět dva postoupí přímo do finále, tři do semifinále a jeden vypadne úplně.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře