Suvi Teräsniska

10. leden 2013 | 21.11 |
› 


suvi_teräsniska


Není to tak dávno, co jsem sem dávala její písničku Pahalta piilossa s tím, že se mi ta písnička líbí, ale že zatím nemám její tvorbu prozkoumanou. Tak už jsem si ji prozkoumala a také velmi oblíbila. Tak jsem se rozhodla něco málo vám o ní říct.

Celým jménem se jmenuje Suvi Pirjo Sofia Teräsniska a narodila se 10. dubna 1989 v Kolari. Již v sedmi letech se ale s rodinou přestěhovala do Oulu. Ačkoliv je velmi mladá, stává se z ní velká hvězda a je čím dál tím víc populární. Vydala už čtyři alba a páté se chystá. První album s názvem Särkyneiden sydänten tie bylo vydáno v roce 2008 a dostala za něj zlatou desku. Druhé album Tulkoon joulu z roku 2009 je čistě vánoční a také se stalo zlatým. V roce 2010 vydala třetí album, které nese název Rakkaus päällemme sataa a to se stalo dvakrát platinové. A její čtvrté a zatím poslední album se jmenuje Pahalta piilossa, bylo vydáno roku 2011 a stalo se platinovým. Na 8. února 2013 (tedy zhruba za měsíc) je naplánováno vydání pátého alba, které má název Hän tanssi kanssa enkeleiden. Suvi oznámila, že album je vzdání jakéhosi holdu skupině Yö, se kterými nějaký čas spolupracovala a zpívala s nimi (nevím, jestli spolu ještě spolupracují, moje špatné znalosti finštiny na to nestačí a překladač mi ukazuje samé divné překlady...). Z nového alba ale v prosinci vyšel první singl s (pro mě krásně poetickým) názvem Rakkaus on lumivalkoinen.

Ráda bych vám tu o ní řekla víc, ale bohužel to, co jsem o ní našla je jenom finsky a na to já zatím nestačím :( Kdybyste se ale chtěli podívat na její stránky, tak jsou suviterasniska.fi. Ale jsou pouze ve finštině.

Přikládám na ukázku pár jejích písniček. Záměrně vybírám ty, které mám nejradší. Pahalta piilossa už sem nedávám, protože už je v jiném příspěvku.
 
Sanoja vaanJos menet poisEi saa kesyttääKaksi yksinäistäAkvaarioJärjen ääniRakkaus on lumivalkoinen (nový singl)


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře