Dva Češi ve startovní listině MotoGP 2013!

20. prosinec 2012 | 21.49 |
› 

 Je to neuvěřitelné, ale je to tak. To, co většina lidí (nevím, jestli většina, ale já jo) považovala za ne velmi reálné, se dnes stalo. Dnes totiž bylo potvrzeno, že v MotoGP příští rok neuvidíme pouze Karla Abrahama, ale královskou třídu motorsportu pojede i Lukáš Pešek!

Lukáš podepsal smlouvu s týmem Ioda Racing. Tento tým pojede s motocykly Ioda Suter s motory BMW a je to tým specifikace tzv. CRT. Lukášovým týmovým kolegou bude Ital Danilo Petrucci, který v tomto týmu startoval už letos. Šéfem týmu je pan Giampiero Sacchi, se kterým se Lukáš moc dobře zná, protože pan Sacchi byl šéfem týmu Derbi v kubatuře 125 ccm, kde Lukáš závodil v letech 2005 - 2007.

Lukáš se tak pro příští rok stal druhým Čechem, který v této kubatuře bude startovat. Jak již bylo dříve potvrzeno, tak za tým Cardion AB Motoracing pojede Karel Abraham. Tým ale změnil motocykl a z Ducati přechází také na motocykly specifikace CRT, konkrétně na Aprílii, která se většinou zkracuje a píše se to jako ART. 

No, já mám z této zprávy samozřejmě radost, kdo by neměl. Ale nedělám si žádné iluze o výsledcích jak Káji, tak i Lukáše. Nechci být pesimistka (a to jsem od narození spíš optimistka), ale obávám se, že příděl bodů bude opravdu výjimečný. Ráda bych se však mýlila :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář