Od příští sezóny se budou udělovat trestné body

21. prosinec 2012 | 17.55 |
› 

 Komise GP, která se konala 13. prosince v Madridu a které se zúčastnili snad všichni vysocí představitelé MotoGP odhlasovali nové technické a sportovní řády pro všechny tři kubatury. A to nejen pro sezónu 2013, ale už nastínili i změny pro rok 2014 a dokonce i 2015. Já se ale chci vyjádřit pouze k jedné z těchto změn. Sice jsem si o tom přečetla už včera, ale nepovažovala jsem za nutné to sem dávat. No ale nedá mi to a prostě se k tomu vyjádřit musím :-D

Nejprve tedy, o co vlastně jde. Od příští sezóny bude použit systém trestných bodů a platí to pro všechny tři kubatury (tedy MotoGP, Moto2 a Moto3). Ředitel závodu může rozhodnout o udělení jednoho až deseti trestných bodů. Tyto body můžou být uděleny místo nebo navíc jakéhokoliv dalšího trestu. Body se jezdci budou za celou sezónu sčítat a po dosažení určité hranice mu bude udělen trest:

4 body - jezdec bude startovat do následujícího závodu z konce startovního roštu
7 bodů - jezdec bude startovat do následujícího závodu z boxové uličky
10 bodů - jezdec bude z následujícího závodu diskvalifikován

Jakmile bude udělená sankce za 10 bodů, bude konto vynulováno a začne se od znova. Body se do další sezóny nepřevádějí. 

FIM a další představitelé tímto chtějí omezit nezávodní chování, nebezpečné manévry na trati a tak dále...

No já nevím, mě se to nějak nelíbí....už vidím, jak traťoví komisaři posuzují dva stejné manévry každý jinak....nevím, jestli na to mají speciální směrnice, kolik trestných bodů bude za který prohřešek a nebo jestli to bude jenom na subjektivním názoru komisařů či ředitelství závodu...to by pak bylo pěkně na nic, protože někteří jezdci by kvůli diskvalifikacím neodjeli ani půlku sezóny a někteří by na svém kontě měli stále nula bodů....doufám teda, že to mají pořádně promyšlené a přesně určené, kolik trestných bodů bude za který prohřešek...no uvidíme, jak to bude vypadat v praxi, nechci odsuzovat něco dopředu, ale zatím se mi to nelíbí.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář