Závod šampiónů 2012

16. prosinec 2012 | 17.37 |

 Letošní Závod šampiónů se konal v thajském Bangkoku a před pár minutami skončil. A já musím stejně jako loni říct, že to byla super podívaná a už se těším na příští ročník.

Nejprve se podíváme na tabulky, kdo tam vlastně soutěžil. Byly čtyři skupiny po čtyřech. V rámci každé skupiny bojoval každý s každým a nejlepší dva z každé skupiny postupovali do čtvrtfinále.

Skupina A:
Sébastien Ogier (FRA)
Jamie Whincup (AUS)
David Coulthard (GBR)
Benito Guerra (MEX)

Skupina B:
Tom Kristensen (DEN)
Andy Priaulx (GBR)
Ho-Pin Tung (CHN)
Nattavude Charoensukhawattana (THA)

Skupina C:
Sebastian Vettel (GER)
Jorge Lorenzo (SPA)
Mick Doohan (AUS)
Tin Sritrai (THA)

Skupina D:
Michael Schumacher (GER)
Ryan Hunter-Reay (USA)
Kazuya Ohshima (JPN)
Romain Grosjean (FRA)

Ze skupiny A postupovali Ogier a Coulthard, ze skupiny B Kristensen a Tung, ze skupiny C šli dál Vettel a Doohan a ze skupiny D postoupili do čtvrtfinále Schumacher a Grosjean.

Čtvrtfinálové dvojice:
Sébastien Ogier - Tom Kristensen
Ho-Ping Tung - David Coulthard
Sebastian Vettel - Romain Grosjean
Michael Schumacher - Mick Doohan

Tom Kristensen porazil Séba Ogiera a dostal se tak do semifinále. Mimochodem, tenhle souboj byl reprízou loňského finále. Coulthard také celkem přesvědčivě porazil Ho-Pin Tunga. Mě osobně udělalo velikou radost, že Romain porazil Sebastiana Vettela. Sebastian udělal chybu a narazil do bariéry a poškodil si zadní část auta, takže pro Romaina nebylo už těžké postoupit. No a Michael Schumacher se bez problémů dostal přes Micka Doohana. 

Semifinálové dvojice:
Tom Kristensen - David Coulthard
Romain Grosjean - Michael Schumacher

V mém případě to bylo jasné. Já si přála finále mezi Tomem a Romainem. 

Co se týče Toma, tak se mi to splnilo, ten v pohodě porazil Coultharda a po roce byl opět ve finále. Ze souboje Grosjean - Schumacher jsem měla trošku obavy, protože oni proti sobě jeli už v základní skupině a Schumacher ten závod vyhrál, sice jenom o kousíček, ale vyhrál. Tak jsem si říkala, že by mu to mohl Romain vrátit. A ono se mi to vážně splnilo! Takže už z finálové dvojice jsem měla velkou radost. Na jednu stranu jsem si přála, aby vyhrál Romain a všem ukázal, jak super závodník to je, ale na druhou stranu jsem to vítězství přála i Tomovi, který byl loni ve finále poražen Ogierem. Takže letos to bylo zase finále Dán - Francouz.

Finále:
Tom Kristensen - Romain Grosjean

Finále se jezdí na dvě (popř. tři) jízdy, aby to bylo spravedlivé. V první jízdě měli borci ROC bugati a Romain tuto jízdu vyhrál. Takže to pro něj bylo 1:0. Ve druhé jízdě pak měli vozy KTM X-BOW a tuhle jízdu také vyhrál Romain. Takže to bylo 2:0 a to znamenalo jediné: Romain Grosjean se stal Šampiónem šampiónů 2012!

Já jsem z toho měla fakt radost, moc jsem mu to přála (Tomovi taky, ale tomu míň :D ). Aspoň Romain po té (v některých směrech) zpackané sezóně v F1 všem dokázal, jaký je to borec a super závodník :-) A hned zítra chci číst oznámení o jeho prodloužení smlouvy u Lotusu :D Já vím, že tohle na to (asi) vliv nemá, ale člověk nikdy neví...:D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře