Esteban Gutiérrez

6. prosinec 2012 | 19.23 |

esteban_gutiérrez_4


Slíbila jsem články o nováčcích v F1 pro sezónu 2013, tak si hned dáme toho, který byl oznámen jako první. Jeho celé jméno zní Esteban Manuel Gutiérrez Gutiérrez. Ano, opravdu má dvakrát příjmení Gutiérrez. Jelikož já jsem se nějakou dobu učila španělsky a něco o těchto kulturách vím, tak to znamená, že Estebanův tatínek se jmenuje Gutiérrez, no a maminka byla za svobodna taky Gutiérrez. Aspoň si nemusela zvykat na nové příjmení :D
Esteban se narodil 5. srpna 1991 a bude tak pravděpodobně příští rok nejmladším pilotem v poli. Pochází z mexického města Monterrey, ale momentálně žije v Paříži.

Teď něco k jeho závodní kariéře. Začínal, jako snad každý závodník, na motokárách. Do většího povědomí ze začal zapisovat v roce 2007, kdy jezdil ve Formuli BMW. V roce 2008 se stal šampionem v evropské sérii Formule BMW. V tom roce si také vyzkoušel Formuli 3 a sérii International Formula Master.V roce 2009 jezdil ve Formuli 3 a už přišel do týmu ART, ve kterém vlastně jezdil doteď. V roce 2010 jel v témže týmu nově vzniklou sérii GP3 a stal se jejím šampionem. Pro rok 2011 přestoupil do GP2, ale zůstal ve stejném týmu, který už se ale jmenoval Lotus ART. Jeho týmovým kolegou byl Francouz Jules Bianchi. Esteban si na nováčka nevedl vůbec špatně, když jeden závod (sprint ve Valencii) dokázal vyhrát a jednou byl druhý. V tom roce se také stal oficiálním třetím a testovacím jezdcem týmu Sauber ve Formuli 1. V letošní sezóně, tedy v sezóně 2012, pokračoval v GP ve stejném týmu, který se ale přejmenoval, a jel pouze pod názvem Lotus GP. Jeho týmovým kolegou byl Brit James Calado. Esteban vyhrál tři závody, třikrát byl druhý a jednou třetí. Celkově z toho bylo krásné třetí místo. A i letos byl samozřejmě testovacím pilotem Sauberu v F1. Dokonce dostal jednu šanci a při GP Indie jel v prvním tréninku místo Sergia Péreze. Tým využil toho, že Sergio byl nemocný. Já osobně si myslím, že to žádná vážná nemoc nebyla, ale Sauberu to v ten moment přišlo vhod, protože si aspoň mohli Estebana otestovat. No a pro příští rok, rok 2013, Esteban povýší a pojede jako pilot F1 právě v týmu Sauber. Jeho týmovým kolegou bude Němec Nico Hülkenberg. Jaj, já se na tu dvojici tak těším :)

Esteban měří 180 cm a váží asi 63 kg. Mezi jeho koníčky patří motokros, motokáry, golf a lyžování. Mluví španělsky (no tak samozřejmě, když je to jeho rodný jazyk), anglicky a francouzsky. Mezi jeho oblíbené kapely patří Coldplay, Muse a Kings of Leon. Má rád italskou kuchyni a také sushi. Jeho oblíbeným okruhem je Monako.

A ještě pár fotek (některé jsou staršího data, některé jsou novější):

esteban_gutiérrez

Esteban Gutiérrez

esteban_gutiérrez_1


esteban_gutiérrez_2

esteban_gutiérrez_8

Ta paní je jeho maminka, ostatní nevím

14


S loňským týmovým kolegou Julesem Bianchim

esteban_jules

S letošním týmovým kolegou Jamesem Caladem

esteban_james

Se svou přítelkyní (která netuším, jak se jmenuje)

esteban_přítelkyně

Se svým krajanem, kolegou a kamarádem Sergiem Pérezem

esteban_sergio_3

esteban_sergio_4

esteban_sergio_6

Esteban, Sergio a mexický prezident Felipe Calderón

esteban_sergio_felipe-calderon

zdroj: wikipedia.org; estebanracing.com; sauberf1team.com; google.cz

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře