Shrnutí sezóny 2012

2. prosinec 2012 | 18.18 |
› 

Konečně se k tomu zase dostávám. Zatím se mi moc nechce, ale řekla jsem si, že právě stejně nemám nic jinýho na práci, tak tu aspoň sepíšu shrnutí uplynulé sezóny. A jak se znám, tak se zase rozepíšu, začne mě to bavit a nebudu vědět, jak přestat :D

Kdybych měla určit jezdce roku, tak to bude určitě můj idol Sandro Cortese, který jel celou sezónu perfektně a po zásluze mu tak patří titul mistra světa. Stal se vlastně historicky prvním mistrem světa v kategorii Moto3 :)

Dále musím určitě pochválit Luise Saloma, který měl také skvělou sezónu. A slova chvály putují i k Sandrovým týmovým kolegům. Danny Kent, Zulfahmi Khairuddin i Arthur Sissis si vedli opravdu moc dobře. Arthurovi jsem fandila tak nějak od začátku sezóny, ale Dannymu a Zulfahmimu jsem začla fandit až během roku a jsem přesvědčená, že u toho fandění zůstanu, i když Danny přechází, stejně jako Sandro, do Moto2. A samozřejmě, že kladně musím ohodnotit i českého zástupce v této třídě, Jakuba Kornfeila a také se mi moc líbil Miroslav Popov, který jel pár závodů na divokou kartu a předvedl se fakt dobře. Přemýšlím, co říct k Niklasi Ajovi. Je to Fin, takže se ho budu vždycky zastávat :) Sezónu měl jak na houpačce. Pár pěkných výsledků střídaly tmavé chvilky a dokonce dostal i zákaz startu, který byl ale, podle mě, fakt příliš. Ale Niklas je Fin, takže, jak jsem řekla, toho já se budu vždycky zastávat :)

V poli jsme měli také český tým FGR z Ústí nad Orlicí. Za tým sezónu začal Jasper Iwema, kterého jsem si díky tomu dost oblíbila a bylo mi moc líto, když jejich spolupráce skončila. Od závodu v Japonsku ho nahradil španělský závodník Josep Rodriguéz, jehož výsledky ale byly podobné těm Jasperovým....

Ve shrnutích taky většinou zmiňuju tzv. závod roku. Pro mě to jsou určitě všechny závody, které vyhrál Sandro :D Ty jo, ale kdybych měla vybrat jeden jediný, tak já vážně nevím...Nejlepší byl ale asi Sepang, kde se Sandro stal mistrem světa, protože to bylo asi nejemotivnější ;)

A ještě jedna věc, ke které bych se ráda vyjádřila. Zklamal mě tým Aspar. Já byla dřív jejich velkou fanynkou, ale už to nějak opadává. Já vím, že současná ekonomická situace není lehká pro nikoho, ale stejně..Aspar pěkně ''vymetl'' jak s Albertem, tak i s Héctorem. Asi jsem tím zklamaná, protože to byli (jsou) moji oblíbení závodníci, a bylo mi prostě líto, že je Aspar vyhodil a oni zůstali bez místa, jenže já vím, i takhle to v životě chodí (o tom bych já mohla vyprávět, ale tohle je shrnutí Moto3, ne mého života). Hlavně teda kvůli Héctorovi mě to mrzelo, on byl vždycky taková moje srdcovka :)

Před sezónou jsem z nové kubatury (která nahradila 125 ccm) měla trošku obavy, ale ty se hned prvním závodem v Kataru rozplynuly. Z této kubatury se ihned stala kubatura pro mě nejoblíbenější :) Hrozně se mi líbí, jak se tam ti kluci ''řežou'' o každičkou pozici, o každičký milimetr, o každičký bod. Tak to má být :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář