Shrnutí sezóny 2012

22. listopad 2012 | 19.14 |
› 

Konečně jsem sebe samu donutila napsat Superbikové shrnutí sezóny 2012.

Kdybych měla vybrat pro mě nejlepší a nejhorší okamžik sezóny, tak bych okamžitě věděla, co vyberu.

Začněme tím příjemnějším. Pro mě osobně byl nejlepším a nejhezčím okamžikem víkend při GP České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Byla jsme tam v pátek, kdy byl vstup do paddocku zdarma, a pak v neděli na závody. Budu na to vzpomínat do konce svého života. Pátek byl naprosto úžasný, viděla jsem tolik známých tváří, že to snad ani není možné. A taky mám díky tomuto dni o dva idoly navíc. Tedy, já byla jejich fanynkou i před tím, ale ten pátek v Brně mi ukázal, že jsou oba moc fajn kluci, akorát mě štve, že u obou jsem měla jedinečnou šanci vyfotit se s nima a já ji propásla :-( Ale příští sezónu mají v SBK oba jistou, takže pokud všechno dobře dopadne a Brno bude schváleno (už se za to modlím), tak jedu a budu je tam nahánět :-D Asi bych taky mohla konečně prozradit, o koho to vlastně jde. Jsou to dva britští závodníci Leon Camier a Chaz Davies ;-) No a neděle byla také perfektní, když nepočítám déšt a zimu, ale co já bych kvůli závodům neudělala. Asi nikdy nezapomenu na okamžik, kdy v závodě vedl Maxime Berger, to bylo fakt krásný :-) A pak, jak jsem se ségrou furt hnala dopředu Toma Sykese a on jel zrovna druhý a my, že ještě jedno kolo a že to dá, a najednou spíkr hlásí, konec závodu :-D To nás teda dobře vypekli, my myslely, že je ještě jedno kolo a ono už žádný nebylo, nějak jsme se přepočítaly :-D No ale Tom zase nevyhrál....

A teď ta horší věc. Joan Lascorz. Joan havaroval během testů v Imole, které se konaly po závodě v Imole, což byl teprve druhý závod sezóny. Joan na tom byl dost zle, operovali mu páteř a byl nějakou dobu v umělém spánku. Bohužel zůstal ochrnutý :-( Naštěstí mentálně to na něj žádný dopad nemělo, dokáže prý pohybovat tělem odshora k hrudníku a trošku rukama, ale nohy necítí. Je možnost, že se to časem spraví, ale taky je možnost, že už se nikdy nepostaví na nohy. Co jsem ale viděla na internetu, tak Joan to bere statečně, má nějaké rehabilitace, snaží se udržovat pozitivní mysl. Mě je to hrozně moc líto, ale na druhou stranu, my fanoušci asi můžeme být rádi, že to přežil, protože na tom byl jednu dobu zle a byly tu obavy o jeho život. Ale i když tady napíšu tisíce slov, jak moc je mi to líto a jak moc mi Joan na závodní dráze chybí, nemůže se to vyrovnat tomu, co cítí on sám nebo jeho nejbližší.

O titul bojovali Tom Sykes a Max Biaggi, na začátku sezóny to vypadalo, že se do bojů zapojí i Carlos Checa, ale postupem sezóny mu nějak začal docházet dech, naopak se do bojů ještě přimíchal i Marco Melandri. No nakonec si to nejvíce rozdali opravdu Tom s Biaggim. A já byla na straně Toma a samozřejmě, že on nevyhrál. Od titulu ho dělil neuvěřitelný půlbod! Ale já věřím, že příští sezónu bude mít další šanci, protože, jak už na tomto blogu zaznělo, Max Biaggi ukončil kariéru, takže to je o jednoho silného soupeře méně.

 

Musím pochválit právě Chaze Daviese, na nováčka v této kubatuře si vedl skvěle, dokonce dokázal vyhrát. A ještě jednoho nováčka, který letos dokázal vyhrát musím pochválit, a je to Loris Baz. Loris začal sezónu v STK 1000, ale po Joanově zranění to byl on, kdo ho v továrním týmu Kawasaki nahradil. A ukázalo se, že Kawasaki si vybrala správně. Dobré výkony předváděla i má oblíbená dvojice z týmu BMW Italia Goldbet, Michel Fabrizio a Ayrton Badovini.

A samozřejmě, neměla bych zapomínat ani na českou stopu. V poli se objevil česko-italský tým Effenbert Liberty, který si hodně věřil a asi to s tou sebedůvěrou přehnali, protože nakonec měli problémy sezónu vůbec dokončit....Nejúspěšnějším byl Sylvain Guintoli, který posbíral několik pódií. Jakub Smrž se také jakž takž držel a i Maxime Berger posbíral pár velice dobrých umístění. S Brettem McCormickem to bylo horší, protože on se ze začátku sezóny vážně zranil a skoro zbytek sezóny nemohl závodit. U něj se naštěstí to zranění páteře neukázalo tak vážným, jako u Joana Lascorze, takže posledních pár závodu už Brett jel. Tým se ale začal kluků postupně zbavovat. Já to tady nebudu kritizovat, na to ani nemám právo, protože o nich nic nevím, ale přijde mi to tak trošku nefér. Začalo to v Brně, kdy se ještě ve čtvrtek Sylvain Guintoli sbalil a odjel domů. Na konci sezóny, před GP v Portugalsku skončili Maxime Berger i Jakub Smrž. Kuba se neúčastnil ani závodu v Německu, který se jel před Portugalskem. No a posledního závodu sezóny se tým už neúčastnil vůbec.....Měli moc velký oči a jak to dopadlo....Já jsem tomu týmu docela věřila a fandila, ale postupem sezóny měl zklamali víc a víc....

Přemýšlím, co bych ještě k sezóně 2012 napsala a už mě tak nějak nic nenapadá. Každý závod, který jsem viděla, jsem si plně užívala a fandila. Já mám ty závody prostě strašně moc ráda a baví mě :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře