FIM Awards Ceremony

12. listopad 2012 | 14.13 |
› 

Sezóna 2012 byla v neděli večer ve Valencii zakončena slavnostním předáváním cen těm nejlepším.

V rámci předávání těchto cen byli oceněni první tři jezdci v celkovém hodnocení šampionátu Red Bull Rookies Cup, tedy první Florian Alt, druhý Scott Deroue a třetí Karel Hanika.

V kategorii Moto3 byli taktéž oceněni první tři: Sandro Cortese, Luis Salom a Maverick Viňales. Cenu pro nováčka roku si odnesl Alex Rins, zatímco cenu pro jezdce s nejvíce poleposition dostal Sandro Cortese. Cenu Michel Metraux Trophy obdržel taktéž Alex Rins. Cenu pro nějlepší továrnu si odnesla KTM.

V kategorii Moto2 byli oceněni první tři jezdci šampionátu Marc Márquez, Pol Espargaró a Andrea Iannone. Cenu pro nováčka roku získal Johann Zarco. Cenu za nejvíce poleposition dostal Pol Espargaró, který také dostal cenu Michel Metraux Trophy. Cenu pro nejlepší továrnu si odnesl Suter.

V MotoGP se těch cen rozdávalo nejvíce. Oceněni byli samozřejmě první tři jezdci MS, Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Casey Stoner. Nováčkem roku se stal Stefan Bradl a cenu pro nejlepšího jezdce na motocyklu CRT získal Aleix Espargaró. Cenu pro nejvíce poleposition, stejně jako cenu BMW M Award získal Jorge Lorenzo. Cenu pro nejlepší tým dostal tým Repsol Honda, cenu pro nejlepší továrnu získala Honda.

Cenu Shoya Tomizawa Fair Play Award získali bratři Pol a Aleix Espargarovi.

Cenu pro nejlepší závod roku dostal malajský Sepang. Cena se celým názvem jmenuje Best Grand Prix organization of 2012.

Jenom pro pořádek. Cena BMW M Award se dává za nejlepší poleposition a cenou je automobil BMW.

Cena Michel Metraux Trophy je vlastně jakési hlasování jezdců, kteří rozhodují sami o tom, kdo byl na netovárním motocyklu nejlepší s přihlednutím na jejich věk, typ motocyklu, na které jedou či na loňské výsledky. 

Cena pro nováčky roku od letošního roku nese jméno Marca Simoncelliho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře