Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
GP Valencie

GP Valencie

12. listopad 2012 | 11.18 |
› 

 Poslední závod této sezóny Moto2 se odehrál o víkendu ve španělské Valencii na okruhu Ricarda Torma. Z první řady do něj startovali Pol Espargaró, Thomas Lüthi a Takaaki Nakagami. Ve druhé řadě stáli Nicolás Terol, Jordi Torres a Dominique Aegerter. Již jistý mistr světa Marc Márquez se kvalifikoval na druhém místě, jenomže byl penalizován za to, že během jednoho z tréninků doslova poslal k zemi Simone Corsiho (a nebylo to poprvé, co se Márquezovi něco podobného přihodilo). Márquez tak byl nuce startovat z posledního, tedy 33. místa.

Závod byl vyhlášen jako mokrý.

Po startu šel do vedení Nico Terol, za ním se tlačili Espargaró, Lüthi, Corsi i Simeon. Marc Márquéz na startu předjel skoro půlku pole a po prvním kole už byl někde na 12. místě. 

Do skupinky, která stíhala Nica Terola se zamíchal i Julián Simón, který se dostal na druhé místo a začal Nica stíhat, což se mu povedlo a zhruba v sedmém kole se dostal do vedení. O třetí místo v té době bojovali Corsi a Espargaró a když se Pol Espargaró pokusil Simone Corsiho předjet, tak upadl. Motocykl sice zvedl a pohyboval se na nebodovaných pozicích. Márquez už byl šestý.

Pár kol na to upadli jak Simeon, tak i Zarco z pěkného sedmého místa. 

Na čele se stále držel Simón, který ujížděl Terolovi a o třetí místo se bojovalo mezi Dominiquem Aegerterem, Ginem Reou a s nimi už tam byl Márquez. Gino ale udělal chybu a upadl. Márquez už se posunul na místo třetí a začal stahovat vedoucí dvojici. V té chvíli také Elena Rosellová srazila Erica Granada.

Marc Márquez začal zajíždět jedno nejrychlejší kolo závod za druhým a dotáhl se tak na druhého Terola, kterého předjel a začal se dotahovat i na lídra Simóna. To se mu povedlo zhruba čtyři kola před cílem. Julián chvilku odolával, ale nakonec se před něj Márquez dostal. Julián se ho sice držel, ale předjet už ho nedokázal.

Z vítězství se radoval Marc Márquez, který do závodu startoval z úplně posledního místa, druhý skončil Julián Simón a třetí Nicolás Terol.

V závodě se ještě bojovalo o celkové třetí místo v šampionátu mezi Thomasem Lüthim a Andreou Iannonem. Lüthi v závodě skončil 4., Iannone 11., i to však Iannonemu stačilo, aby získal třetí místo.

Celkové pořadí šampionátu, shrnutí celé sezóny atd. bude samozřejmě na blogu postupně přibývat.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář