Shrnutí sezóny 2012

8. listopad 2012 | 12.03 |
› 

 Tak jsem se konečně dostrkala k tomu, abych sem dala svoje osobní shrnutí a zhodnocení sezóny 2012 v kubatuře Supersport.

Přemýšlím, jakým způsobem mám to shrnutí pojmout. Jestli tak, jak jsem to udělala u STK 1000 a STK 600, a nebo nějak jinak. Přeci jen závody SS jsem viděla skoro všechny, takže tady toho k hodnocení je trošku víc. 

Kdybych měla vybrat jeden jediný závod, který se mi vryl do paměti, tak to zcela jistě byl závod na Masarykově okruhu v Brně. Ten jsem totiž viděla úplně přímo, protože jsem tam byla. Sice ten závod byl docela chaos, byly vyvěšené červené vlajky, a pak ještě ke všemu závod ukončili o pár kol dřív, ale ani to, ani špatný počasí a zima, mi tu náladu nezkazily. Akorát taková šedá šmouha tohoto závodu byla, že se vážně zranil Pawel Szkopek, který spadl přímo před náma, a pak ho musel vrtulník transportovat do nemocnice :( Ono obecně se v tom závodě strašně moc padalo a taky hodně kluků odstoupilo kvůli technickým problémům. No ale nejlepší na tom všem bylo, že já i sestra jsme si tiply, že závod vyhraje Fabien Foret, jezdec českého Intermota. Říkaly jsme si, že by to byla naprostá bomba a dost jsme tomu věřily a když byl Fabien během závodu na čele, tak jsme mu držely palce, co to šlo. A on to skutečně dokázal! To bylo radosti! :)
Když už jsem se zase tak krásně rozepsala o Brnu (o tom bych dokázal psát, psát a psát :D ), tak ještě zmíním pátek před samotnými závody, kdy mají všichni fanoušci přístup do paddocku. Je to něco naprosto neuvěřitelnýho, když potkáte toho svého idola. V mém případě je to až tak neuvěřitelný, že ho ani nedokážu oslovit, aby mi dal podpis, a nebo, abych se s ním vyfotila :( Asi navždy mě bude štvát, že jsem nepožádala o fotku Sama Lowese. On je naživo ještě větší zlatíčko, než v televizi :) Ze supersportů jsem v paddocku ještě potkala nebo viděla Fabiena Foreta, Romaina Lanusse (tedy oba borce českéh Intermota), Gabora Talmacsiho, Kenana Sofuogla, Sheridana Moraise a pokud mě má paměť neklame, tak to je všechno. Jsme se ségrou pořád naháněly Julese Cluzela, okukovaly kolem týmových kamiónů, ale Jules nikde :( No ale tak doufám, že příští rok se Brno pojede (je to to totiž stále nepotvrzený a je kolem toho dost mlhy a já bych to asi nezvládla nejet tam na SBK), protože Jules pro příští rok povýší a pojede hlavní kategorii Superbike, takže by teoreticky mohlo být lehčí někde ho vidět :)

No o titul jeli hlavně Kenan, Jules a Sam. Jednu dobu to vypadalo, že se do toho zapojí i Fabien. Nakonec to všem natřel opět Kenan a udělal svůj třetí titul v Supersportech. On je prostě neuvěřitelný, v jiných kategoriích mu to moc nejde, ale jakmile vleze do SS, tak udělá titul :) A já jsem za to ráda :)

Tak a teď se ještě vyjádřím k českým týmům a českým jezdcům. Českým týmem, který mám nejradší je rozhodně Intermoto Josky Kubíčka. Pan Kubíček je vážně skvělej člověk, ne že bych ho bůhvíjak znala, ale párkrát během pátku v Brně jsem ho potkala a viděla a on se choval ke všem tak úplně suprově, nevím, jak to popsat, prostě takový příjemný člověk.

A pak taky kluci Fabien a Romain odváděli opravdu dobrou práci. Fabien vyhrál pár závodů (konkrétně dva), bojoval i o titul, no a Romain si na nováčka v této kubatuře taky nevedl vůbec zle. Dalším českým týmem v poli byl tým Prorace Miloše Čiháka. Za tým začal sezónu český jezdec Lukáš Pešek, ale po dvou závodech ho vystřídal Lorenzo Lanzi. Ten jel jenom jeden závod ve zmoklém Assenu a předváděl tam neskutečný věci! Na roštu stál někde ve čtvrté řadě nebo tam někde, a on dokázal celý závod vyhrát! Tohle je taky jeden z nezapomenutelných okamžiků této sezóny :) Následující závod jel ale za tým Prorace Ilario Dionisi. Ten ale také vydržel pouze dva závody, a pak ho až do konce sezóny vystřídal Gabor Talmacsi. No a třetím týmem na roštu byl tým SMS. Za ten sezónu začal Ondra Ježek, ale hned na další závod ho vystřídal David Látr. Od dalšího závodu pak za tým až do konce sezóny jel Valentin Debise. Výjimkou byl závod v Německu, kde Valentin ze zdravotních důvodů nenastoupil a jako záskok jel domácí Luca Hansen.

Já osobně jsem s letošní supersportovou sezónou spokojená, všichni moji oblíbenci (no dobře, tak většina) se totiž pravidelně pohybovala na čele startovního pole. Já mám totiž v SS ráda všechny kluky, co bojovali o titul a o čelní pozice, tedy Kenana Sofuogla, Julese Cluzela, Sama Lowese, Broca Parkese i Fabiena Foreta. To se to pak fandí, jeden vypadne, ale další čtyři tam zůstávají :) :D Navíc k mým oblíbencům v této sezóně patřili i Romain Lanusse, Sheridan Morais, Ronan Quarmby, Mathew Scholtz a samozřejmě také jsem se snažila podporovat kluky v českých týmech. Takže těch jmen, která jsem podporovala, je ažaž :D Takže jsem se sezónou dost spokojená, navíc titul vyhrál závodník, o kterém jsem na začátku roku prohlásila, že bude můj nej jezdec :) Sakra, od konce sezóny uběhl teprve (už!) měsíc a mě to už začíná chybět...no ale další sezóna je to coby dup, to jsem si jistá, že to rychle uteče a zas bude konec února a začátek nové sezóny, sezóny 2013 :)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře