GP Austrálie

29. říjen 2012 | 11.07 |
› 

 Na australském okruhu Phillip Island se jel další závod MotoGP. Z první řady startovali Casey Stoner, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Ve druhé řadě stáli Cal Crutchlow, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Český závodník Karel Abraham startoval z pěkného 11. místa.

Za zraněného Yonnyho Hernandéze měl startovat domácí Kris McLaren, který se ještě ráno ve warm upu pokoušel zajet kvalifikační čas, ale nepodařilo se mu to, takže do závodu nemohl odstartovat. 

No a bohužel sezóna předčasně skončila také pro Bena :-( Myslela jsem si, že ten pád v Malajsii nebyl vážný, ale bohužel docela byl. Ben si zranil rameno, plíci a zlomil žebro. Takže odjel domů do USA, kde byl operován, zafixovali mu to rameno a taky klíční kost a podle odhadu lékařů ho následně čeká 10 a 12 týdnů dlouhá rehabilitace, což znamená, že samozřejmě nemohl startovat zde v Austrálii, nepojede ani ve Valencii a nestihne ani první testování Ducati (na satelitní bude příští rok jezdit). Tak ale hlavní je, aby se dal do pořádku.

Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa už zde mohli rozhodnout o titulu. Výhodu měl Jorge, který přijel do Austrálie s náskokem 28 bodů (nemýlim-li se).

Velmi dobrý start předvedl právě Jorge Lorenzo, ale byl to Dani Pedrosa, kdo vedl celé pole v prvním kole. Vedl tedy Pedrosa, za ním jeli Stoner a Lorenzo. Ve druhém kole, zrovna když se Stoner chystal na přejížděcí manévr na Pedrosu, to Danimu podklouzlo a spadl. A bylo po nadějích. Bylo jasné, že on se letošním mistrem světa nestane.

Na čele se tak objevil Stoner a začal hned svým soupeřům ujíždět. Druhý se držel Jorge a kontroloval situaci. Zajímavá byla ale situaci v boji o třetí místo. Tam ve skupině jeli Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso, Álvaro Bautista a Stefan Bradl. Cal se jim ale snažil ujet, což se mu i po pár kolech podařilo.

Za nimi jednu chvíli bojovala trojice Hayden, Rossi, Abraham. Bylo pěkné vidět českého závodníka, jak se pokouší předjet Rossiho.

Závod tak suverénně vyhrál domácí Casey Stoner. Ten je na tomto okruhu opravdu nepřekonatelný, neboť zde vyhrál už pošesté (!) v řadě. Druhý skončil Jorge Lorenzo a pro třetí místo si dojel Cal Crutchlow.

To všechno znamenalo, že Jorge Lorenzo se stal podruhé mistrem světa MotoGP!

V bitvě o čtvrté místo bylo ale veselo. Bradl, Dovizioso a Bautista si opravdu vůbec nic nedarovali a nakonec z nich byl nejšťatnější Dovizioso. Bautista skončil pátý, Bradl šestý. Za nimi na sedmém místě skončil Valentino Rossi, osmý byl Nicky Hayden, devátý Karel Abraham, desátý Aleix Espargaró (nejlepší CRT), jedenáctý Randy de Puniet, dvanáctý Héctor Barberá, třináctý Danilo Petrucci, čtrnáctý Michele Pirro a patnáctý Iván Silva a to je všechno. Víc jezdců cíl nevidělo.

No a po závodě se slavilo. Zejména u Stonera a Lorenza. Ale ani Cal Crutchlow nezůstal pozadu. Ten aby chyběl u nějakých vtípků! Zas mě po ránu hezky pobavil :-D

Takže v šampionátu vede Jorge, který už nebude dostižen. Druhý je Dani Pedrosa, který by tam měl taky vydržet a třetí je Stoner, kterému by toto místo mělo také zůstat.

Další závod se jede 11.11. ve španělské Valencii. Bude to už poslední závod v této sezóně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář