GP Austrálie

29. říjen 2012 | 10.44 |
› 

 Na australském okruhu Phillip Island se jel další závod Moto2. Z první řady startovali Pol Espargaró, Scott Redding a Marc Márquez. Ve druhé řadě stáli Thomas Lüthi, Takaaki Nakagami a Randy Krummenacher.

Randy mě velice příjemně překvapil. On se totiž vrátil po několika vynechaných závodech. Nemohl startovat, protože si někdy na začátku září zlomil nohu, ale jak se zdá, vše by už mělo být v pořádku.

Pol Espargaró a Marc Márquez už zde mohli rozhodnout, jak to bude s mistrem světa. Márquez totiž do Austrálie přijel se slušným 48 bodovým náskokem a k zisku titulu mu stačilo získat další dva body.

Po startu se do čela dostal Nakagami, který odvodil celé první kolo. Pak se ale do čela dostal Márquez, toho, kromě Nakagamiho, následovali Lüthi, Espargaró a Redding. Ještě v témže kole se ale na čelo dostal Espargaró. Nechtěl nic ponechat náhodě, udělat maximum pro to, aby Marcův zisk titulu oddálil a začal si budovat náskok. 

Ve skupině za Espargarem se drželi Márquez, Redding, Lüthi, Iannone, pěkně jel i Aegerter nebo Rabat. Thomas Lüthi a Andrea Iannone stále ještě bojují o třetí místo v šampionátu. Jenže Iannone musel odstoupit kvůli poruše motocyklu a Lüthi za pár kol na to spadl.

To už se za nimi pomalu ale jistě přibližoval domácí Anthony West. Z toho, co jsem četla na internetu, tak Anthony to tam opravdu dával a jak se tak říká, udělal závod.

Asi v polovině závodu už se suverénním náskokem vedl Pol, na druhém místě jezdil Scott, třetí se držel Marc Márquez a tím si držel jistotu titulu. No a čtvrtý už byl Anthony West. Anthony se mílovými kroky blížil za dvojici Redding, Márquez, až se doklapl úplně za ně a povedlo se mu předjet Márqueze. Tahle skupinka si prý v posledních kolech závodu vůbec nic nedarovala. Škoda, že závod startoval v 4,20 ráno českého času a já to celé zaspala. Tahle bitva musela být vážně super.

Závod vyhrál s obrovským přehledem Pol Espargaró, který všem ujel a v cíli měl na druhého v pořadí náskok 16,811 sekundy! Druhé místo nakonec vybojoval domácí hrdina Anthony West a třetí byl Marc Márquez. A to znamenalo jediné.

Marc Márquez se stal mistrem světa Moto2 pro rok 2012.

Já ale musím pochválit Anthonyho. V minulém závodě udělal pódium (to bylo na vodě, takže mě to zas tak nepřekvapilo), teď další pódium. Super!

No a zklamaný byl určitě Redding, protože celý závod odkroužil na druhém místě, ale cílem projel až jako čtvrtý. A já chválím Randyho (ano, opět) za deváté místo. Finský borec Mika Kallio závod bohužel nedokončil.

V šampionátu tedy vede Márquez, kterého už nikdo nepředběhne. Druhý je Espargaró, kterého už by taky nikdo neměl předběhnout. No a o třetí místo si to rozdají Iannone a Lüthi.

Další závod se jede 11.11. ve španělské Valencii. Bude to už poslední závod této sezóny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář