GP Austrálie

29. říjen 2012 | 10.23 |
› 

 Na australském okruhu Phillip Island se jel další záod Moto3. Pole position si vyjel již jistý mistr světa Sandro Cortese, kterého v první řadě doplnili Jonas Folger a Efrén Vázquez. Do druhé řady se postavili Danny Kent, Zulfahmi Khairuddin a Miguel Oliveira. Český závodník Jakub Kornfeil startoval ze 13. místa. 

Za tým FGR měl opět startovat Josep Rodriguéz, ale v sobotu se při pádu zranil a do závodu tak nezasáhl. Nestartoval ani Niccoló Antonelli, který měl též v sobotu pád a kvůli bolestem hlavy se tedy závodu raději nezúčastnil.

Závod startoval ve 3 hodiny ráno českého (již zimního) času, takže já měla hluboký spánek a ze závodu jsem neviděla vůbec nic. Takže tady jenom rychle shrnu to nejpodstatnější, o čem jsem si přečetla, že se v závodě stalo.

Nejlepší start předvedl Zulfahmi, který se také ujal vedení. Ve třetím kole dostali penalizaci průjezd boxy za ulitý start Luis Salom, Jonas Folger, Louis Rossi, Jack Miller a Alberto Moncayo. To bych teda chtěla vidět, tolik ulitých startů v jednom závodě už dlouho nebylo. Kluci se teda zase předvedli....Tyhle penalizace poznamenaly dění na čele závodu, protože tam už zbyla pouze dvojice Sandro Cortese z Německa a Miguel Oliveira z Portugalska. Za nimi jel se ztrátou Maverick Viňales. Ano, slyšíte dobře. Viňales se už opět zapojil do závodů. Poté, co v Malajsii se nepohodl s týmem, nebo co tam vlastně bylo, odjel domů a řekl, že za tým už nepojede, se musel týmu omluvit, vrátil se do Austrálie a opět závodil....Nerozumím tomu, podle mě je to rozmazlenej kluk, a jen se objevil nějaký problém, tak vzal nohy na rameny a utekl (asi si myslel, že kdo uteče, vyhraje). No ale nebudu ho tady kritizovat, na to nemám právo, když dovnitr těch závodů nevidím....Takže, za Maverickem Viňalesem jezdil na krásném čtvrtém místě domácí borec Arthur Sissis. 

Něco málo po půlce závodu spadl Viňales. Motorku zvedl a jel do boxů na výměnu zničené kapotáže. Nicméně na trať už se nevrátil. Mezitím se na čele stále držel Sandro, který pomalu začal Oliveirovi poodjíždět. Zato o třetí příčku se schylovalo k velké bitvě, ve které se rvali Arthur Sissis, Romano Fenati, Alex Rins, Danny Kent, Efrén Vázquez a Alessandro Tonucci. Prý se to tam dost mlelo a snad v každé zatáčce byl na čele této skupinky někdo jiný. Škoda, že jsem to neviděla, to musela být perfektní bitva. 

A taky škoda, že jsem neviděla vítěze. Protože nakonec s docela slušným náskokem dvou vteřin vyhrál Sandro! Miguel Oliveira dojel na druhém místě, no a třetí místo pro sebe nakonec vybojoval domácí Arthur. Když jsem si to přečetla, měla jsem z toho nesmírnou radost! Pro Arthura to jsou první stupně vítězů v GP. Jak by také ne, když je to nováček.

Smůlu měl Zulfahmi Khairuddin, kterému asi tři kola před cílem selhala technika.

Jakub Kornfeil skončil na 13. místě, takže veze nějaké body. A ještě zmíním Fina. Ten, co tam zase vyváděl? Asi na sebe chtěl upoutat pozornost :-D Ne, teď vážně. Prý při nájezdu do jedné ze zatáček byl dlouhý a tak tak, že to ustál a nenarazil do bariéry lemující trať. Pak zase spadl, motorku zvedl a jel dál. No ale ve výsledcích je mezi nedokončenými, takže pravděpodobně pak opět spadl, nebo zajel do boxů, protože motorka vůbec nefungovala....

V šampionátu samozřejmě už ke změně nedojde, když Sandro je mistrem světa. Na druhém místě se stále drží Salom a třetí je Viňales. Viňales měl šanci Saloma předběhnout, jenže nedokončil a Luis Salom měl ten trest za ulitý start, ale nakonec skončil 15., takže ještě o bod Viňalesovi poodskočil. 

Další závod se jede 11.11. ve Valencii. Bude to už poslední závod této sezóny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář