Shrnutí sezóny 2012

22. říjen 2012 | 14.02 |

Už několik dní přemýšlím, že bych měla udělat superbikové shrnutí této sezóny. Takže teď vám nabízím své osobní shrnutí a pohled na kubatury Superstock 600 a Superstock 1000. Když už to píšu dohromady, tak i shrnutí bude dohromady. Navíc, tady to shrnutí nebude zas až tak dlouhé.

Závody Superstock 600 jsem nesledovala. Tedy já bych je ráda sledovala, ale ono moc nebylo kde. Televize to nedávala a nějaký živý přenos přes internet jsem našla pouze ztěží. Tak aspoň, že fungoval live timing, abych věděla, co zhruba se tam děje. A pak jsem také u některých závodů shlédla aspoň sestřihy na oficiálním kanálu WSBK na Youtube.
Celou sezónu si to mezi sebou rozdávali Riccardo Russo z Itálie a Michael van der Mark z Nizozemska. Nikdo jiný letos nevyhrál závod, jen ti dva. Osobně se přiznám, že moje sympatie byly spíše k VD Markovi, takže když se definitivně rozhodovalo o titulu, fandila jsem jemu. A on ten titul nakonec získal :) A příští rok ho uvidíme v týmu Ten Kate Honda (za který jezdil i zde) v Supersportech. Podle mého on tam bude dost ''čeřit vodu'', jsem na něho zvědavá. Jediný, kdo s VD Markem a Russem jakž takž dokázal držet krok, byl Gauthier Duwelz z Belgie. To on většinou za nimi dojížděl na třetím místě. Na začátku sezóny se taky dost dařilo španělskému závodníkovi Nacho Calero Pérezovi, kterého jsem si já docela oblíbila, no ale s postupem sezóny to s ním bylo horší a horší...V poli se taky objevila nějaká slovenská jména. Bohužel Tomáš Krajčí se zhruba v půlce sezóny zranil, když si zlomil nohu.
Podle mě je škoda, že se o této kubatuře moc nemluví, že o tom ví jenom zainteresovaní lidi v paddocku a pak velcí fanoušci. Myslím si, že by si tento šampionát zasloužil více propagace a podpory, protože vlastně tady jezdí častokrát mladí začínající hvězdy, a kdo ví, jestli mezi nimi náhodou není třeba budoucí Rossi, Biaggi či Bayliss?

No a co se týče kategorie Superstock 1000, tak tam jsem toho viděla podstatně víc. Ne všechno, ale skoro všechno jo :D Když jsem náhodu něco nechytla na internetu, tak jsem to aspoň sledovala přes live timing, no a jeden závod jsem viděla na vlastní oči. Brno ♥ To byl brutální závod. Vítr, liják, zima, já (a nejen já samozřejmě) tam stála na Géčku a třásla se zimou, v ruce držela deštník a bojovala s ním, aby mi neuletěl a do toho všeho jsem podporovala ty svoje oblíbence :) Jo jo, nezapomenutelný to bylo. O Brnu už jsem v létě psala strašně moc a stále mám pocit, že to musím opakovat a opakovat ;) Ale tentokrát jenom ke kategorii STK 1000. V pátek jsem viděla snad všechny kluky z této kubatury, protože když jim skončila první kvalifikace, tak se vraceli do paddocku zrovna bránou kolem nás. Byla to krásná přiležitost vyfotit si to zblízka, ale já fotila pouze na mobil, ale můj mobilní foťák to holt nestíhal :( :D Největší zážitek jsem měla (a stále mám), když kolem projížděl Sylvain (rozumějte Sylvain Barrier). On měl totiž zvednuté hledí, takže mu bylo krásně vidět do očí ♥ Na tohle nikdy nezapomenu, na ten jeho pohled a tak :)
No v sezóně o titul bojoval právě Sylvain hlavě s La Marrou.

Vypadalo to, že o titul pojede i Loris Baz, ale ten v březnu (takže hned na začátku sezóny) povýšil do SBK. Krásně se držel i Jérémy Guarnoni a ve druhé půlce sezóny jel perfektně i Bryan Staring. Tomáš Svitok tentokrát nic moc, i když jako určitě ze sebe vydával maximum. Pochválit musím český kluky. Ondra Ježek naskočil už do rozjeté sezóny, protože začal v SS, ale nějak to nevyšlo. Ale v STK 1000 se mu dařilo. Pravidelně dojížděl na bodech, často to bylo v TOP10 a dokonce tu byla i šance na bednu. Vždycky jsem mu držela palce, ale nikdy to nevyšlo. Nevadí. Největší šanci měl asi v Brně, tam bojoval myslím o 3. místo, ale nakonec ( na ty podmínky) to bylo i tak dobrý. No a druhá česká pochvala jde pro Jana Halbicha. Ten jel jenom pár závodů (myslím, že dva nebo tři) na divokou kartu a hlavně v Brně se předvedl perfektně. V tomhle klukovi je podle mě česká motocyklová naděje :) No a neměla bych zapomenout, že v pár závodech se na divokou kartu objevil i Fin a jel i v Brně :) A já ho viděla v pátek na motocyklu, když jsem koukala ze střechy :) Eeki Kuparinen se jmenuje, kdyby vás to čistě náhodou zajímalo.

Zajímavý je, že jsem chtěla udělat to shrnutí úplně jinak než jak to je napsaný :D Chtěla jsem napsat, který závody se mi líbily, který ne, okamžiky, co se mi vryly do paměti, co bych zas radši zapomněla, kdo byl podle mě nejlepší a tak...jenže když jsem neviděla všechny závody, tak se to těžce hodnotí...
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře