GP Malajsie

21. říjen 2012 | 19.05 |
› 

Na malajském okruhu Sepang se jel další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso. Ve druhé řadě stáli Casey Stoner, Cal Crutchlow a Ben Spies. Karel Abraham startoval ze 14. místa.

Závodu se zúčastnilo o jednoho závodníka méně, protože Yonny Hernandéz má zraněné rameno.

Závod byl vypsán na 20 kol. Závod kvůli dešti startoval se zpožděním. Původně plánovaný byl na 10 hodin dopoledne našeho času, ale startovalo se o čtvrt hodiny později. A samozřejmě, že závod byl vyhlášen jako mokrý.

Nejlepší start předvedl Jorge Lorenzo, za něj se seřadili Dani Pedrosa a Casey Stoner. Naopak Andrea Dovizioso start úplně zkazil, no a Ben za ním docela taky.

Jorge se snažil svým soupeřům ujet, ale nedařilo se mu to, protože Dani Pedrosa se k němu přibližoval, až se časem z nich stala dvojice bojující o vítězství v závodě. Za nimi už s odstupem jezdil na třetím místě Stoner a za ním jela docela početná skupinka, která se snažila na něj dotáhnout, ale nedařilo se to. Navíc ze skupiny vypadl Andrea Dovizioso, který upadl, a tak se ve skupině utvořila ''díra'' mezi závodníky. No a spadl taky Ben. Ach jo, už zase se něco s ním stalo a je to další nedokončený závod :-( Tentokrát však Ben zůstal ležet na zemi a držel se za ruku. Pak byl převezen do lékařského střediska s podezřením na zranění pravého ramene. Naštěstí to nemá zlomené, ale asi pěkně naražené. No hlavní je, že to nakonec relativně dobře dopadlo.

To už se do vedení závodu dostal Dani Pedrosa, ale Jorge se za ním snažil držet. A taky znova začalo pršet. A pršelo víc a víc. A pak už lilo jako z konve. Na zemi skončil Cal Crutchlow, když odcházel z místa nehody, tak se tam pádem přiřítil i Randy de Puniet. V jiné zatáčce pak spadl i Stefan Bradl. A spadl také Iván Silva. Colin Edwards zajel do boxů kvůli technickým problémům, pravděpodobně.

O několik kol později už Dani pohodlně vedl, Jorge si držel druhé místo taktak před Stonerem. A taky to pěkně klouzalo. To už byl opravdový monzunový déšť. Jsem si říkala, že v takových podmínkách by bylo lepší závodit na člunech než na motorkách :-D

Ve čtrnáctém kole Jorge Lorenzo zvedl ruku na znamení, že to je už opravdu příliš a závod by se měl přerušit. No a v nájezdu do kola patnáctého měl co dělat, aby neupadl. A chvilku poté na okruhu opravdu zavlály červené vlajky. A na zemi se také ocitl Roberto Rolfo.

Pořadí se počítalo po 13. kole, ale ředitelství závodu vydalo zprávu, že jakmile se počasí umoudří, tak se bude pokračovat na zbylých 7 kol. To vyvolalo u všech závodníků i u členů týmů opravdu ''radost''. Nevypadalo to, že přestane pršet a že dráha aspoň trochu uschne. Navíc místního času už bylo 5 hodin odpoledne a hrozilo, že se začne stmívat. Navíc díky tomu, že bylo zataženo, tak už byla i tak ta viditelnost horší. Tak se tedy čekalo, až přestane pršet. Čekalo, čekalo, čekalo...

...až to nakonec ředitelství závodu taky pochopilo a oznámilo, že pokračovat už se nebude a výsledky platí po 13 odjetých kolech a že se budou udělovat plné body. Vítězem závodu se tak stal Dani Pedrosa, druhý byl Jorge Lorenzo a třetí Casey Stoner.

Na čtvrtém místě skončil Nicky Hayden, pátý byl Valentino Rossi, šestý Álvaro Bautista, sedmý Héctor Barberá, osmý Aleix Espargaró (nejlepší CRT), devátý James Ellison, desátý Karel Abraham, jedenáctý Danilo Petrucci, dvanáctý Michele Pirro a třináctý Andrea Dovizioso, který po pádu svůj motocykl zvedl. Víc závodníků cíl nevidělo, takže všichni bodovali.

V šampionátu Dani zase o 5 bodů stáhl Jorgeho, takže Jorge vede před Danim o 23 bodů. Na třetím místě je stále Casey Stoner.

Další závod se jede už příští neděli, tedy 28. října na australském okruhu Phillip Island.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář