VC Koree 2012

16. říjen 2012 | 17.41 |

O víkendu se na korejském okruhu Yeongam jela další Velká cena Formule 1. Z první řady startovaly oba vozy týmu Red Bull, když pole position si vyjel Mark Webber a Sebastian Vettel stál vedle něj. Ve druhé řadě pak stáli Lewis Hamilton a Fernando Alonso.

Charles Pic měnil již devátý motor, a tak dostal penalizaci. Jelikož se kvalifikoval jako 21., tak penalizace ho odsunula na místo poslední. Narain Karthikeyan kvůli poruše na brzdách vůbec neabsolvoval kvalifikaci, ale nakonec mu bylo povoleno startovat. Danielu Ricciardovi selhala v kvalifikaci převodovka, následně ji musel měnit, a tak dostal penalizaci, takže místo z 16. pozice startoval až jako 21.

Nejlepší start měl Vettel, naopak Webber start jako klasicky ne příliš zvládl. Po úvodních strkanicích ze závodu vypadli Jenson Button a Nico Rosberg. Kamui měl poničené auto, takže musel na výměnu do boxů a za chvíli musel do boxů znovu, aby si odpykal penalizaci za způsobení oné kolize.

A to je asi tak nejzáživnější okamžik celého závodu. Nevím, jestli to bylo tím, že bylo ráno, ale prostě tentokrát mě ten závod nějak extra nebavil. Ani během zastávek v boxech se nic moc nedělo, akorát Sergio tam měl nějaké problémy a tak ztratil.

Jako pár předjížděcích manévrů tam bylo, a pár jich bylo opravdu dobrých a občas i nervydrásajících, tedy aspoň pro mě, ale už tu byly letos lepší závody, co se mého pohledu týče.

No a Sebastian Vettel na čele všem ujížděl...druhý se držel jeho týmový kolega Webber a třetí jel Alonso. Na čtvrté místo se dostal Massa a zajížděl dokonce rychlejší časy než Alonso, ale bylo mu zakázáno přiblížit se k němu (či ho dokonce předjet). Ačkoliv na Felipeho poslední dobou nadávám, tentokrát mi ho bylo docela i líto, protože když už měl rychlejší auto, tak měl prostě jet. Já vím, Alonso jede o titul stále a kdyby ho Massa předjel, tak by ztratil další body, ale stejně...

Lewis Hamilton naopak začal ztrácet a propadal se. Navíc pár kol před koncem se na jeho formuli namotal kus koberce s umělým trávníkem. Toto by se stávat nemělo, to si měli pořadatalé pohlídat, aby se ten koberec neodlepoval.

Závod vyhrál Sebastian Vettel, který ke konci musel šetřit pneumatiky, aby do toho cíle vůbec dojel. Druhý byl Mark Webber a třetí Fernando Alonso. Na čtvrtém místě pak skončil Felipe Massa, pátý byl Kimi Räikkönen, který jel velmi nenápadný závod, šestý skončil Nico Hülkenberg, sedmý Romain Grosjean, osmý Jean-Eric Vergne, devátý Daniel Ricciardo a desátý Lewis Hamilton.
Musím pochválit Nica H., protože zajel opravdu pěkný závod, stejně jako Romain Grosjean konečně předvedl, že on ten závodní talent prostě má. Obecně jsem ráda, že oba Lotusy bodovaly. A velká pochvala míří do týmu Toro Rosso. Vergne i Ricciardo startovali až téměř z konce pole a oba z toho udělali body.

Naopak škoda Sergia, od bodů ho dělilo pár desetin! Blížil se k Hamiltonovi, který měl problémy nejen s kobercem, ale prostě už to nestihl. Takže Sergio skončil 11., dále mimo body skončili 12. Paul di Resta, 13. Michael Schumacher, 14. Pastor Maldonado, 15. Bruno Senna, 16. Vitaly Petrov, 17. Heikki Kovalainen, 18. Timo Glock, 19. Charles Pic a 20. byl Narain Karthikeyan.

Jak jsem již napsala, tak závod nedokončili Jenson Button a Nico Rosberg, dále pak kvůli technickým problémům nedokončil Pedro de la Rosa a i Kamui po pár kolech musel zajet do boxů.

V čele celkového pořadí ale máme změnu, protože na první místo se dostal Sebastian Vettel. V poháru konstruktérů i nadále vede Red Bull.

Další závod se jede 28.10. na indickém okruhu Buddh.