GP Japonska

15. říjen 2012 | 16.03 |
› 

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod MotoGP. Z první řady startovali Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Cal Crutchlow. Ve druhé řadě stáli Ben Spies, Álvaro Bautista a Andrea Dovizioso. Casey Stoner vracející se po zranění startoval jako 7. Karel Abraham startoval z 15. místa.

Ve startovní listině jsme měli pár změn. Za tým Avintia Blusens už opět startoval Iván Silva. V týmu Speed Master došlo k změně. Za tým už nestartoval Mattia Pasini, ale Roberto Rolfo. Na divokou kartu jel japonský závodník Katusuyuki Nakasuga v týmu Yamaha YSP Racing Team.

Tento závod startoval v 7 hodin ráno našeho českého času. Začátek závodu jsem sice zaspala, ale tak půlku jsem určitě stihla.

Nejlépe odstartoval Jorge Lorenzo, za ním jel Dani Pedrosa a za nimi se držel Ben Spies.

Hned v prvním kole spadl Randy de Puniet. Ten se ale vrátil na trať. Jenže, já tuto pasáž závodu neviděla, jenom ten jeho pád později na internetu. No a ta motorka po pádu začala hořet, takže z toho mi vyplývá, že Randy se vrátil do boxů, nasedl na náhradní motorku a pak teprve pokračoval se ztrátou dál. Spadl také Yonny Hernandéz. No a bohužel pád postihl i Bena. Ach jo, už zase. Ben prostě vyjel mimo trať, a pak to položil....:-(

Na čele se utvořila dvojice Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Za nimi se ztrátou jezdil Cal Crutchlow, na kterého se začal dotahovat Álvaro Bautista.

Zhruba v polovině závodu se Dani Pedrosa dostal před Jorgeho a začal mu ujíždět. O třetí místo začali bojovat Álvaro Bautista s Calem Crutchlowem a za nimi o páté místo chvilku bojovali Dovizioso a Stoner. Andrea Dovizioso ale Stonera celkem bez problémů předjel a poodjel mu. V té době už definitivně odstoupil Randy de Puniet.

Největší souboj pár kol před cílem nabídla dvojice Crutchlow a Bautista. Álvaro se dostal před Cala, ale Cal to samozřejmě nechtěl nechat jen tak. Jenže v posledním kole selhal Calův motocykl a on musel odstoupit.

Z vítězství se tak radoval Dani Pedrosa, druhý skončil Jorge Lorenzo a třetí byl Álvaro Bautista, tedy pódium bylo čistě španělské.

Na čtvrtém místě skončil Andrea Dovizioso, pátý byl Casey Stoner, šestý Stefan Bradl, sedmý Valentino Rossi, osmý Nicky Hayden, devátý Katsuyuki Nakasuga, desátý Héctor Barberá, jedenáctý Karel Abraham, dvanáctý Aleix Espargaró (nejlepší CRT), třináctý Colin Edwards, čtrnáctý James Ellison a patnáctý byl Michele Pirro. Šestnáctý pak skončil Roberto Rolfo. Nedokončili Iván Silva, Yonny Hernandéz, Randy de Puniet, Ben Spies a Cal Crutchlow.

V šampionátu stále vede Jorge Lorenzo, který má 310 bodů, druhý je Dani Pedrosa s 282 body a třetí se stále drží Casey Stoner s 197 body.

Další závod se jede 21. října (tedy už tuto neděli) na malajském okruhu Sepang.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře