GP Japonska

15. říjen 2012 | 15.31 |
›

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod Moto2. Z první řady startovali Pol Espargaró, Marc Márquez a Esteve Rabat. Ve druhé řadě stáli Scott Redding, Thomas Lüthi a Johann Zarco.

Do této kubatury se vrátil i její mistr světa z roku 2010 Toni Elías. Ten startoval za tým Italtrans a měl by za ně jet až do konce této sezóny.

Tento závod se jel v 5,20 hodin ráno našeho času a já ho bohužel, stejně jako závod Moto3, zaspala.

Po startu šel do čela Esteve Rabat. Naopak Marc Márquez zůstal po zhasnutí červených světel stát na roštu. Po pár kolech už ale bojoval o TOP 10.

Závod tedy vedl Esteve Rabat, druhý jezdil Pol Espargaró a po šesti kolech už byl na třetím místě Marc Márquez. Ten teda musel předvádět neuvěřitelný závod potom, co byl na začátku až poslední.

V polovině závodu už byl Márquez na čele. Za ním stále jezdili Espargaró a Rabat. Za mezerou jezdila skupina ve složení Redding, Elías a Lüthi. Jenže Toni Elías z ní vypadl pár kol před cílem, protože spadl

Na čele bojovali Márquez a Espargaró, zatímco Rabat už začal ztrácet a musel si dávat pozor, aby se na něj nedotáhli Redding s Lüthim.

V závodě nakonec zvítězil Marc Márquez, druhý skončil Pol Espargaró a třetí byl Esteve Rabat. To znamená, že pódium bylo tentokrát čistě španělské.

Andrea Iannone, který patřil k favoritům letošního šampionátu, skončil bez bodů, když dojel do cíle, po startu ze středu pole, až jako 18.

V šampionátu vede Marc Márquez, který má 283 bodů, druhý Pol Espargaró má 230 bodů a třetí je právě Andrea Iannone s 178 body.

Další závod se jede 21. října (tedy už tuto neděli) na malajském okruhu Sepang.