GP Japonska

15. říjen 2012 | 15.09 |
› 

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod Moto3. Z první řady startovali Danny Kent (první pole position v kariéře), Maverick Viňales a Sandro Cortese. Ve druhé řadě stáli Zulfahmi Khairuddin, Alessandro Tonucci a Luis Salom. Jakub Kornfeil startoval z 19. místa. V českém týmu FGR došlo ke změně. Jasper Iwema se s týmem rozloučil a místo něj až do konce sezóny pojede španělský závodník Josep Rodriguéz. Ten startoval z 30. místa.

Závod startoval ve 4 hodiny našeho času. Což jsem samozřejmě zaspala. A asi (nebo vlastně určitě) je to škoda, protože v závodě se děly věci. Takže jenom stručně.

Nejlepší start měl Danny Kent, ale krátce na to se do vedení dostal Jonas Folger. Za těmito dvěma se drželi Luis Salom, Zulfahmi Khairuddin, Alessandro Tonucci a také Sandro Cortese a Maverick Viňales, kteří ještě se Salomem bojují o titul mistra světa.

Všechno podstatné a důležité se odehrálo až ke konci závodu. V nájezdu do posledního kola chtěl jít Luis Salom před lídra závodu Folgera, jenomže mu to podklouzlo, spadl a sundal s sebou i Folgera. Najednou se do vedení dostal Sandro, a kdyby mu to vydrželo, tak už by mohl slavit letošní titul. Jenže kdyby...Dostali se před něj Danny i Alessandro Tonucci. Sandro se chtěl dostal stůj co stůj zpátky před ně (s vidinou toho titulu), jenže došlo ke kontaktu s Tonuccim a Sandro skončil na zemi.

Svůj první závod v kariéře tak vyhrál Danny Kent, druhý byl nakonec Maverick Viňales a třetí skončil Alessandro Tonucci.

Sandro motocykl zvedl a dojel nakonec do cíle jako 6.

Jakub Kornfeil veze bod, protože skončil 15., Josep Rodriguéz byl 24. A musím pochválit Niklase Aja, který skončil 13.

Po závodě došlo ješte k penalizaci. Luis Salom dostal penalizaci za způsobení nehody a sestřelení Jonase Folgera. Na startovním roštu příštího závodu se tak musí posunout o 5 míst zpět. No, já tu nehodu potom viděla, a nejsem si jistá, jestli to opravdu bylo na penalizaci. Podle mě takových nehod bylo a bude....

V šampionátu i nadále vede Sandro, který má 255 bodů, na druhé místo se vrátil Maverick Viňales, který má 199 bodů a třetí je Luis Salom s 194 body.

Další závod se jede už 21. října (tedy tento víkend) na malajském okruhu Sepang.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář