GP Francie

9. říjen 2012 | 15.42 |
› 

Na francouzském okruhu Magny Cours se jel poslední závod MS Supersportů v této sezóně.

V první řadě stáli Broc Parkes, Fabien Foret, Jules Cluzel a už jistý mistr světa Kenan Sofuoğlu. Do druhé řady se postavili Sam Lowes, Gabor Talmacsi, Sheridan Morais a Vittorio Iannuzzo.

Závod se jel na 22 kol a na dráze, která byla místa suchá, místy ještě mokrá.

Nejlépe odstartoval Kenan, ale vydrželo mu to pouze 3 kola. Potom se na čelo dostal domácí borec Jules Cluzel a začal si budovat náskok. Za ním se to ovšem míchalo. Kenan začal ztrácet a dostali se před něj Sam Lowes a Dan Linfoot a taky na chvilku Fabien Foret. Časem se pole na čele docela roztrahlo. Jules si v klidu vedl, Sam měl také malý náskok na Dana Linfoota. Ale Kenan začal ve druhé půlce tahat a dotáhl se na závodníky před sebou. Bojoval o pódium. V posledním kole se stalo, že Kenan se pokusil předjet Dana Linfoota, ale místo toho ho shodil.

Závod před domácím publikem vyhrál Jules Cluzel. Druhý byl Sam Lowes a třetí cílem projel Kenan Sofuoğlu. Dan Linfoot motorku zvedl a dojel za nimi. Ihned poté ředitelství závodu udělilo Kenanovi penalizaci 25 vteřin za způsobení oné kolize, takže na třetí místo se posunul Linfoot a Kenan tak skončil čtvrtý.

Fabien Foret byl 5., jeho týmový kolega z týmu Intermoto, Romain Lanusse dokončil jako předposlední, tedy 28. s dvěma koly ztráty. On totiž Romain během závodu zajel do boxů a měnil špatnou pneumatiku (nebo pneumatiky, nevím teď). Gabor Talmacsi z dalšího českého týmu Prorace byl 9. a Valentin Debise z týmu SMS nedokončil pravděpodobně kvůli technické poruše.

Tolik ve zkratce k závodu. Celkové pořadí v šampionátu sem přidám v dalším článku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře