Rozhovor s Kamuiem Kobayashim

8. říjen 2012 | 18.05 |

Na oficiálních stránkách týmu Sauber se dneska objevil rozhovor s Kamuiem, který se samozřejmě točí kolem jeho pódiového umístění při včerejší domácí GP na Suzuce. No a já jsem se hned dala do jeho překladu a tady to je.
Japonsko_2012_kamui_p3_9

Kamui, už se včerejší úspěch usadil?
Abych byl upřímný, tak opravdu nevím, protože od konce závodu jsem byl zaneprázdněný. Minulou noc byla tady v Suzuce párty s fanoušky a dneska ráno jsem jel přímo na okruh v Suzuce, protože tu byla další akce pořádaná pro více jak 5000 fanoušků. V každém ohledu to byl velmi rušný víkend. Než jsem jel do Japonska, tak jsem byl plný sebevědomí, ale potom v pátek jsme byli pomalejší než jsme čekali, což nás trochu znepokojilo. Potom kvalifikace šla skvěle, kromě toho, že jsem ztratil čas kvůli žluté vlajce, a závod byl těsný až do konce.

Co pro tebe osobně znamená první umístění na stupních vítězů?
Vždycky jsem cítil, že, když se někdy chcete podívat zpátky a posoudit sebe jako závodníka Formule jedna, musíte být aspoň jednou na pódiu. Bez takové fotografie je to trochu jako kdybyste tam nikdy nebyli. Takže to pro mě znamená hodně.

Před závodem jsi často na veřejnosti říkal, že chceš skončit na pódiu. Bylo to docela odvážné tvrzení. Co tě učinilo tak sebevědomým?
Zaprvé, hodně jsem věřil v náš tým, zadruhé, věděl jsem, že máme rychlé auto a zatřetí, bylo mi jasné, že pro tohle je Suzuka perfektní okruh. Navzdory docela nejistému pátku, jsem byl v sobotu opět velmi pozitivní a po zaváděcím kole jsem opravdu cítil, že tentokrát půjde všechno dobře. Předtím v této sezóně jsem měl několik šancí, ale nevyužil je kvůli smůle. Věděl jsem, že máme potenciál a tentokrát to šlo hladce.

Jaké byly tvoje myšlenky a pocity, když jsi projel cílem?
Okamžitě jsem se uklidnil, když všechen tlak zmizel. Nepochybuji, že to byl pro mě velmi důležitý závod v mojí kariéře. A cítil jsem: ano, nyní budeme mít více silných závodů a opravdu budeme bojovat o 5. místo v poháru konstruktérů.

A jaké to bylo stát na pódiu, čelit obrovské tribuně s fanoušky z tvojí země, kteří tě oslavovali?
Nemám pro to slov. Byl to úžasný pocit vidět všechny ty lidi z mojí rodné země tak dojaté a šťastné. Hodně mi to dalo a nikdy na ten moment nezapomenu. Chci poděkovat japonským fanouškům za úžasnou podporu, kterou dali týmu Sauber a mě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář