Schumacher končí

4. říjen 2012 | 14.11 |

Michael Schumacher oznámil, že po letošní sezóně končí se závoděním ve Formuli 1.

Minulý týden přišlo oznámení, že za tým Mercedes budou příští rok jezdit Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Schumacher se tak ocitl bez místa a nechával si čas na rozmyšlenou, co dál. Nakonec se rozhodl už podruhé ve svém životě ukončit formulovu kariéru. Tentokrát je to prý definitivní.

"I když stále dokážu soutěžit s nejlepšími jezdci, v jistou chvíli je dobré se rozloučit."

"Během uplynulého měsíce jsem si nebyl jistý, jestli pořád mám potřebnou motivaci a energii."

"Nemám ve zvyku pokračovat, pokud v tom nejsem stoprocentně. Dnešní rozhodnutí pro mě znamená úlevu."

"Docela dlouho jsem o tom přemýšlel. Měli jsme tříletou smlouvu. Je těžké si udržet motivaci a energii. Je přirozené, že o tom přemýšlíte víc, než když jste mladí."

"Delší dobu jsem měl pochybnosti, jestli mám dost energie. V roce 2006 jsem řekl, že jsou mé baterie prázdné, a teď jsem v červené zóně. Nevím, jestli je čas je dobít, ale těším se na svoji svobodu. Teď udělám přesně to samé co poprvé, dokončím (sezónu) a stoprocentně se soustředím na to, co dělám." Toť něco málo z toho, co stálo v jeho prohlášení.

Schumacher je sice formulová legenda, ale upřímně, mě tam chybět nebude. Nechyběl mi, když odešel poprvé, nebude mi chybět, až odejde podruhé. Ano, respektuju ho za to, co všechno dokázal, ale to je tak všechno. A to znamená jediné. V Sauberu jezdit nebude! Objevovaly se totiž jisté řeči, že měl se Sauberem nějaké schůzky ohledně příští sezóny, z čehož tím pádem sešlo. Nechci být zlá, ale já mám radost, protože jsem ho v mém oblíbeném týmu prostě nechtěla. Takže teď to vypadá, že o dvě místa u Sauberu se ucházejí čtyři jezdci: Kamui Kobayashi, Esteban Gutiérrez, Jaime Alguersuari a Heikki Kovalainen. A já jsem na vážkách, protože mám ráda všechny čtyři závodníky.

A když už jsme u těch přestupů, tak je možné, že tým Caterham úplně změní své jezdecké složení a příští rok možná pojedou Giedo van der Garde (který o tomto víkendu za tým pojede v prvním tréninku při GP Japonska) a Alexander Rossi.

A včera HRT potvrdilo, že i příští rok za ně pojede Pedro de la Rosa.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář