GP Aragonu - Rookies Cup

1. říjen 2012 | 14.08 |
› 

Na španělském okruhu Motorland Aragon se jely poslední dva závody Red Bull Rookies Cup v letošní sezóně. A to znamenalo jediné. Boj o titul i o další místa a také svým způsobem o to, předvést se na konci sezóny v co nejlepším světle. Protože ostatní si většinou pamatují, co bylo na konci, než co bylo na začátku.

Startovní rošt do obou dvou závodů je úplně stejný. Jede se jenom jedna kvalifikace, a to v pátek. Pole position si k radosti nás všech vyjel Karel Hanika. Toho v první řadě doplnili domácí Marcos Ramiréz, Yui Watanabe z Japonska a Lukas Trautmann z Rakouska. Největší kandidát na titul Němec Florian Alt startoval jako 9.

Nebudu to tady nějak dlouze popisovat. Jenom ve zkratce. Sobotní závod jsem sledovala a byla to teda řežba jak má být. Už jsem to psala tolikrát, že asi nemá smysl se opakovat, přesto to znova napíšu. Tihle mladí kluci (a občas se mezi nima objeví i nějaká holka) si prostě na trati nedarují ani milimetr. Jsou to napínavý závody od začátku až do konce. A ten sobotní k tomu opravdu patřil. Nebyla nouze o krásné souboje na trati, předjížděcí manévry, kdy mnoho z nich byla až na hranici pádu, bohužel i nějaké ty pády byly. Z vedoucí pozice například upadl Diego Peréz. Také upadli Lorenzo Baldassarri (loňský šampion), Phillip Öttl, který jel za ním se mu nedokázal vyhnout a upadl přes něj. Tím pohasly i poslední šance pro Öttla v boji o titul. Deroue, který měl také určité šance na titul, upadl také. Na čele se usadil Livio Loi, jenže pár kol před koncem musel kvůli technickým problémům odstoupit. Z vítězství se tak nakonec radoval Trautmann, druhý dojel Ramiréz a třetí byl Florian Alt. Karel Hanika nakonec cíl protnul na krásném 5. místě.

Toto pořadí také znamenalo, že Florian Alt se stal letošním šampionem mladých talentů Red Bull Rookies cup.

Nedělní závod jsem nesledovala a, jak se později ukázalo, byla to chyba a určitě také velká škoda. Karel měl tentokrát lepší start než v sobotu a od začátku se držel na předních příčkách. O vítězství bojovalo až sedm jezdců a dokonce časem se tato skupina rozrostla až na 13 kluků. Karel mezi nimi samozřejmě nechyběl. A tak se stalo, že poslední závod letošní sezóny vyhrál brněnský závodník Karel Hanika! Velká gratulace!
Druhý za Karlem skončil již jistý šampion Alt, třetí byl Trautmann.

V celkovém pořadí tedy Florian Alt z Německa získal 233 bodů, druhý celkově skončil Scott Deroue z Nizozemska, který za sezónu vybojoval 177 bodů a na krásném celkovém třetím místě se umístil Karel Hanika s 173 body. Takže ještě jedna velká gratulace!

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář