GP Aragonu

1. říjen 2012 | 12.27 |
› 

Na španělském okruhu Motorland Aragon se jel další závod MotoGP. V první řadě stáli Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Cal Crutchlow. Ve druhé řadě pak stáli Ben Spies, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Český závodník Karel Abraham startoval ze 14. místa.

Krátce po startu udělal chybu Valentino Rossi a vyjel mimo trať. To pro něj znamenalo poslední místo a Rossi se tak musel začít probojovávat zpět dopředu.

Na čele se mezitím usadil Jorge Lorenzo následován Dani Pedrosou, Benem Spiesem a Stefanem Bradlem. Bradl se dokonce dostal na třetí místo, ale netrvalo dlouho a on bohužel upadl.

To už se pole roztrhlo. Na čele jela dvojice Lorenzo - Pedrosa. Za nimi bojovala o třetí místo tříčlenná skupinka Spies, Dovizioso a Crutchlow.

Dani Pedrosa asi v půlce závodu předjel Jorge Lorenza a začal mu ujíždět. Navíc Jorge měl problémy a tak tak, že to ustál. To samozřejmě Danimu nahrálo do karet. A tak se stalo, že i ve třetím závodě v Aragónu vyhrál domací závodník. Dani Pedrosa si dojel pro vítězství, na druhém místě skončil Jorge Lorenzo a pro třetí místo si po krásné bitvě nakonec dojel Andrea Dovizioso. On i jeho týmový kolega Cal Crutchlow se dokázali dostat před Bena a trošku mu poodjeli a svedli tak krásný souboj o poslední místo na pódiu. Zejména poslední kolo bylo v jejich podání perfektní. Chvílemi to tedy bylo o fous, ale byl to krásný souboj. Takže tedy na Cala zbylo místo čtvrté, Ben byl pátý.

Na šestém místě nakonec skončil Álvaro Bautista, sedmý po pěkném výkonu byl Jonathan Rea, který opět zaskakoval za zraněného Casey Stonera, osmé místo nakonec vybojoval Valentino Rossi, devátý byl Karel Abraham, což je slušné a desátý skončil Aleix Espargaró, který tak byl nejlepším motocyklem CRT. Na jedenáctém místě skončil Randy de Puniet, dvanáctý byl Héctor Barberá, třináctý Yonny Hernandéz, čtrnáctý James Ellison a patnáctý Michele Pirro. Nebodovali Mattia Pasini, Danilo Petrucci a Colin Edwards.

Kromě již zmíněného Bradla závod ještě nedokončili David Salom a Nicky Hayden. Zatímco Salom musel závod vzdát kvůli technickým problémům, s Haydenem to bylo horší. Vyjel mimo trať do kačírku a motocykl nestačil včas zabrzdit a narazil přímo do bariéry přes kterou doslova přeletěl. Okamžitě se dostal do péče lékařů. Po chvíli byl převezen do lékařského střediska na okruhu a poté i do nemocnice na celková vyšetření. Naštěstí by vše mělo být v pořádku.

V šampionátu stále vede Jorge Lorenzo s 290 body, druhý Dani Pedrosa má 257 bodů a na třetím místě se i přes vynechané závody drží Casey Stoner, který má 186 bodů.

Další závod se jede 14.10. na japonském okruhu Motegi, takže čekejte, že to bude našeho času brzy ráno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář