GP Aragonu

1. říjen 2012 | 11.56 |
›

Na španělském okruhu Motorland Aragon se jel další závod Moto2. A startovní rošt vypadal více než zajímavě. V první řadě stáli Simone Corsi, Pol Espargaró a Andrea Iannone. Do druhé řady se postavili Claudio Corti, Jordi Torres a Nicolás Terol. O titul bojující Marc Márquez startoval ze 7. místa, tedy z třetí řady a Thomas Lüthi byl na startu dokonce až 19.

Závod mi tak trošku připomínal Moto3, protože i zde se to mlelo až do konce. Nejprve to vypadalo , že si to rozdají tak čtyři kluci, no nakonec z toho byla asi sedmičlenná skupina, ve které byli Corsi, Espargaró, Iannone, Corti, Márquez, Smith, Redding, Zarco, Rabat a chtěli to tam promíchat i Terol, Torres či dokonce i West, ačkoliv dráha byla suchá. A koukám, že jsem napsala sedmičlenná skupina, ale těch jmen tu je nakonec víc jak sedm. Takže můžete vidět, jak vyrovnané to bylo a jak krásný závod se jel.

Ke konci závodu se ale přeci jen trhli favorité Espargaró, Márquez a Iannone. Za nimi se ale nevzdávali Redding, Smith a Zarco a zejména pak Redding tam s tím míchal. To už si Pol Espargaró vybudoval náskok na své soupře. Marc Márquez se ho snažil držet, ale Andrea Iannone už to moc nestíhal a začal se obávat o svoje třetí místo.

Domácí závod nakonec vyhrál Pol Espargaró, druhý skončil Marc Márquez a třetí místo nakonec vybojoval Scott Redding. Speciálně pro Scotta mám velký respekt, protože on jel se zánětem karpálního tunelu a během závodu se mu ta jizva otevřela, takže to teda musely být bolesti....jen pro pořádek, nejsem lékař, ale zánět karpálního tunelu je zhruba toto: je to jakýsi zánět nervů v dlani nebo jak to vysvětlit, potýká se s tím většina závodníků, často je to kvůli tomu, že jezdci drží řidítka. Ale kdesi jsem dokonce četla, že toto může člověk dostat i z dlouhého držení počítačové myši. To abych si dávala pozor :D Tak ale zpět k tématu.

Na čtvrtém místě skončil Iannone, pátý byl Smith, šestý Zarco, sedmý Corsi, osmý Torres (toho celý víkend jenom chválím), devátý Corti, desátý West (ano, i když nepršelo a to je dobře, že se zadařilo i na suchu), jedenáctý Lüthi, dvanáctý Rabat, třináctý Terol, čtrnáctý di Meglio a patnácku bodovaných uzavřel Aegerter.

V šampionátu i nadále vede Marc Márquez, který má 258 bodů, druhý Pol Espargaró má 210 bodů a třetí Andrea Iannone má 178 bodů.

Další závod se jede 14.10. na japonském okruhu Motegi. A bude to našeho času brzo ráno, tak snad vstanu...