Sergio do McLarenu, Hamilton do Mercedesu

28. září 2012 | 19.06 |

Já vím, že formuloví fanoušci o tom určitě už od rána vědí, ale já se dostala na blog až těď. Nicméně napsat to tu musím, na to je to až moc důležitý. Teda pro mě jo, protože se jedná o mého nej jezdce ve Formuli 1.

Už dlouho se spekulovalo o tom, že Lewis Hamilton na příští rok opustí tým McLaren a půjde do Mercedesu, kde by nahradil Michaela Schumachera. Většina lidí (včetně mě) si říkala, že tím by si pohoršil, protože Mercedes ani zdaleka nedosahuje kvalit McLarenu. Přesto se tak stalo a dneska byla oznámena smlouva na roky 2013 - 2015. Jeho týmovým kolegou bude Nico Rosberg.

Místo Hamiltona byl dnes potvrzen ''můj'' Sergio Pérez. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Mám z toho strašnou radost! Když se během minulého týdne objevily drby, že by Checo mohl jít do McLarenu, tak jsem tomu nevěřila, protože je jezdcem Akademie Ferrari a Ferrari si ho tak nějak vychovává, takže jsem čekala, že spíš nahradí Massu ve Ferrari. Ale už minulá tiskovka na GP Singapuru a některé věci, které tam řekl mi napověděly, že to s Ferrari asi nebude tak ''žhavé''. Navíc prezident Ferrari, Luca di Montezemolo řekl, že Sergio je moc mladý na to, aby jezdil ve špičkovém týmu, nebo tak nějak to řekl. Takže se nakonec stalo, že Sergio pojede v McLarenu po boku Jensona Buttona. To bude velmi zajímavá jezdecká dvojice, řekla bych. Na jak dlouho byla smlouva podepsaná, nevím, nicméně píše se, že je to dlouhodobá smlouva.
Svým způsobem jsem ráda, že je to nakonec McLaren, protože ačkoliv je ''odchovancem'' Ferrari, já si ho nikdy nedovedla představit jako pilota Ferrari. A dvojice s Buttonem mi přijde dobrá. Můj bože, kdysi jsem byla zarytá Ferraristka (protože tam jezdil Kimi) a najednou se ze mě ještě stane fanda McLarenu! Ale je pravda, že já nefandím týmům, ale jezdcům a ve kterém týmu je ten můj oblíbenec, tomu týmu fandím, tedy většinou. Je mi ale líto Sauberu. Ten tým mi přirostl k srdci, tak doufám, že jejich jezdecké složení pro příští rok bude takové, abych týmu mohla opět pořádně fandit. Já bych si představovala dvojici Kamui Kobayashi a Esteban Gutiérrez. To by bylo ideální. A jejich testovacím jezdcem by mohl být Fabio Leimer :D Ale já to myslím vážně, Fabio je Švýcar a ten by se jim ve švýcarském týmu určitě hodil a navíc už Sauber loni testoval při testu nováčků.

Tímto vypadává ze hry Michael Schumacher. Jeho budoucnost není jistá, vypadá to na (už podruhé) ukončení kariéry. Ale ono ve čtyřiceti (či kolik mu je) už by asi bylo na čase no...Začalo se sice spekulovat, že behem GP Singapuru měl nějaké schůzky se Sauberem, ale já doufám, že k ničemu takovému nedojde. To je to jediné, co si nepřeju, Schumachera v Sauberu! To bych můj milovaný tým bohužel musela přestat nazývat milovaným a to nechci :(

Takže přestupový kolotoč se začíná otáčet až moc rychle, tak jsem zvědavá, jaká překvapení nás ještě čekají. Už se vynořují různé drby, kdo kam příští rok. Já to dneska se ségrou dost řešila, hodně jsme o tom diskutovaly, bylo to dneska naše téma číslo jedna. A musím říct, že zejména já jsem přišla na velmi zajímavé závěry. Asi se tu s váma o to taky brzo podělím. To totiž opravdu stojí za zaznamenání, jaký rošt na příští sezónu jsem vymyslela :D

Ještě musím dodat, že kromě již podepsaných Rosberga (nevím, jestli má podepsanou smlouvu, ale všude se mluví o tom, že u Mercedesu zůstává), Hamiltona, Péreze a Buttona má ještě dlouhodobou smlouvu ve Ferrari Fernando Alonso a myslím, že i Timo Glock má dlouholetou smlouvu s Marussií.

Už teď se těším, jak se to všechno s těmi přestupy ještě vyvine a už aby byla sezóna příští!! Já vím, do konce té letoší zbývají ještě dva měsíce (ještě že tak!), ale stejně už se těším na Checa v McLarenu....:-)

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sergio do McLarenu, Hamilton do Mercedesu šárka 28. 09. 2012 - 22:35
RE: Sergio do McLarenu, Hamilton do Mercedesu niki 01. 10. 2012 - 14:18