Adrian Quaife-Hobbs

26. září 2012 | 15.45 |

Chtěla bych vám představit letošního mistra formulové série AutoGP.


Celým jménem Adrian Rodney Quaife-Hobbs se narodil 3. února 1991 v Pembury ve Velké Británii. Nyní žije ve městě Tonbridge.

Již od svých závodnických začátků ukazoval, že je jedním z největších talentů. První velký úspěch se dostavil v roce 2005, kdy získal titul v sérii T Cars. Tam jezdil i nadcházející sezónu. V roce 2007 vystřídal série Britská formule BMW a evropská odnož Formule Renault 2.0. Různé odnože Formule Renault jezdil až do roku 2008. Toho roku si také vyzkoušel zimní odnož Portugalské světové série Renault. Absolvoval pouze dva závody, ale jednou stál na pódiu.

V roce 2009 jezdil ve dvou sériích, v Severoevropské Formuli Renault 2.0 a v Evropské Formuli Renault. V obou šampionátech skončil celkově jako čtvrtý.

Pro rok 2010 přešel do GP3. Jediným jeho výrazným úspěchem bylo třetí místo z hlavního závodu v Belgii. Tento rok jel také několik závodů v evropské Formuli 3.

Na rok 2011 zůstal v GP3 a dostavily se první výsledky. Adrian jel, stejně jako předchozí rok, pro tým Manor. Začátek sezóny byl ještě nic moc, ale poté vyhrál ve Valencii a v Maďarsku stál na stupních vítězů. Celkově z toho bylo 5. místo. Toho roku také testoval vůz Formule 1 pro tým Marussia, který tenkrát ještě nesl název Virgin.

Pro rok 2012 přestoupil do série AutoGP, kde jel za tým Super Nova. Vyhrál pět závodů, čtyřikrát byl druhý a jednou třetí. Potom byl ještě jednou čtvrtý a jednou šestý a dva závody nedokončil, když v tom jednom byl ještě klasifikován, a to na 12. pozici. Takže celou sezónu suverénně ovládl. Získal 221 bodů a stal se šampiónem.

Jeho bratranec Phil Quaife je také závodník.

Adrian měří 175 cm a váží 64 kg.

zdroj: wikipedia.org; quaifehobbs.com

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář