Davide Valsecchi

25. září 2012 | 16.04 |

Mám už tu takový zvyk, že si představujeme mistry nižších formulových sérií. Takže si představíme i letošního mistra GP2.


Davide Valsecchi se narodil 24. ledna 1987 v italském městečku Eupilio.

V letech 2003 - 2005 závodil v italských sériích Formule Renault a Formule Renault Eurocup a Formule 3. V roce 2006 si také vyzkoušel sérii World Series by renault a také sérii Le Mans. V této sérii jel tři závody pro tým Barazi-Epsilon v kategorii LMP2 a v každém závodě, kterého se zúčastnil, skončil na pódiu. Ve Světové sérii renault jezdil i v roce 2007, ale žádný velký výsledek se nedostavil. Vyhrál sice jeden závod a skončil dvakrát na pódiu, ale v konečné tabulce šampionátu skončil až 16.

V roce 2008 přišel zlom. Davide se zúčastnil jak GP2, tak i GP2 Asia. Jel za tým Durango a jeho týmovým kolegou byl Alberto Valerio. Během kvalifikace na závod v Istanbulu měl velmi těžkou havárii ve velké rychlosti. Utrpěl lehký otřes mozku a poranění páteře, naštěstí to nebylo nic vážného. I tak ale musel vynechat dva následující podniky. V Silverstone se vrátil do vozu, kde získal jeden bod z krátkého závodu. Ve Spa-Francorchamps opět těžce boural a musel se podrobit vyšetření v nemocnici, které naštěstí neukázalo žádné zranění. Takže mohl pokračovat v závodním víkendu a také získal bod z krátkého závodu. Na domácím závodě v Monze dominoval, když vyhrál krátký závod. Bylo to jeho první vítězství v GP2.

V roce 2008 - 2009 zůstal v týmu Durango a, jak už bylo zmíněno, jel asijskou odnož GP2. S tímto týmem byl i na začátku sezóny 2009. V srpnu 2009 se přesunul do týmu Barwa Addax, kde nahradil Romaina Grosjeana (ten byl v té době povolán do F1 místo Nelsona Piqueta ml.) a jel jako týmový kolega Vitalije Petrova.
Sezónu zakončil na 17. místě. V roce 2009 se také stal členem vývojového programu Renaultu pro talentované piloty.

Pro GP2 Asia v sezóně 2009 - 2010 a GP2 v roce 2010 se přesunul do týmu iSport International, kde jeho týmovým kolegou byl Oliver Turvey. V sérii GP2 Asia vyhrál tři závody, třikrát skončil druhý a získal titul. Ani v následující GP2 si nevedl zle, když vyhrál závod v Abu Dhabi, ale celkově z toho bylo 8. místo.

Pro rok 2011 podepsal smlouvu u týmu AirAsia a stal se tak týmovým kolegou Luize Razii. V asijské části skončil celkově na sedmém místě. V hlavní sérii GP2 zvítězil v dlouhém závodě v Monaku a stal se tak nesmrtelným. Říká se totiž, že kdo vyhraje v Monaku, je nesmrtelný. Potom byl ještě 3. v dlouhém závodě ve Valencii, ale od té doby to šlo z kopce dolů. Celkově tak nakonec skončil 8., když získal 30 bodů.

Pro letošní sezónu, sezónu 2012, přešel do týmu DAMS, pro který loni získal titul Romain Grosjean. Davideho týmovým kolegou byl nováček z Brazílie Felipe Nasr. Davide Valsecchi si od začátku počínal suverénně a nebylo pochyb, že bude bojovat o letošní titul. Vyhrál čtyři závody, třikrát byl druhý a třikrát třetí. Rozhodovalo se až o posledním závodním víkendu v Singapuru, kam GP2 zamířila poprvé. O titul bojoval s Luizem Raziou. Jak je ten svět zamotaný. Loni spolu byli v jednom týmu a letos, každý za jiný tým, proti sobě bojovali o titul mistra světa GP2. A rozhodlo se hned v dlouhém závodě. Davide totiž musel skončit před Luizem, což se stalo. Celkově nakonec získal 247 bodů a stal se mistrem GP2.

Dne 17. listopadu 2010 v rámci Testu mladých talentů testoval v Abu Dhabi vůz Formule jedna týmu Hispanie. Pro rok 2011 se stal reservním pilotem týmu Lotus F1 (letošní Caterham). A o něco později byl potvrzen jako testovací pilot tohoto týmu. Během GP Malajsie 2011 si vyzkoušel ve voze páteční trénink.

zdroj: wikipedia.org; google.cz

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář