GP Portugalska

24. září 2012 | 11.50 |
›

Na okruhu Portimão v Portugalsku se jel už předposlední závod této sezóny v kategorii Supersport. A již zde se mohlo rozhodnout o letošním mistru světa. Z první řady do závodu startovali Broc Parkes, Fabien Foret, Jules Cluzel a Sam Lowes. Ve druhé řadě stáli Sheridan Morais, Vladimir Leonov, Kenan Sofuoğlu a Florian Marino. Druhý jezdec českého týmu Intermoto Step a týmový kolega Foreta, Romain Lanusse startoval z místa 18. Gabor Talmacsi z českého týmu Prorace startoval jako 14. a Valentin Debise z dalšího českého týmu SMS startoval jako 23.

Závod byl zajímavý a napínavý až do samotného konce. O tom svědčí i to, že ve vedení závodu se vystřídali čtyři jezdci. Ale popořadě. Start nejlépe vyšel polemanovi Parkesovi. Za ním se seřadili Foret, Lowes, Cluzel, Morais a Sofuoğlu. Takže všichni favorité byli vepředu. Všechno se to tam míchalo, až se v pátém kole Kenan Sofuoğlu dostal do vedení a to krásným manévrem, když předjel hned dva jedce najednou. Kolo na to ho ale předjel Broc Parkes. Kenan se nenechal a v dalším kole to byl zase on, kdo celé pole vedl.

V té době už začal zrácet Sheridan Morais a Sam Lowes udělal chybu, po které už se také nedokázal vedoucí čtveřice udržet. Do vedení se dostal Jules Cluzel. Fabien Foret také udělal chybu a nějakou tu desetinku sekundy ztratil. Jenomže vepředu se to neustále míchalo, a tak netrvalo dlouho a Fabien byl opět členem vedoucí skupiny, kterou už zase vedl Kenan. V patnáctém kole se vedení ujal opět Jules Cluzel. V osmnáctém kole se do čela dokonce dostal Foret. To už zbývaly do konce závodu pouze dvě kola. A do čela šel Jules, který už to nenechal jen tak a dojel si pro vítězství. Kenan nakonec vybojoval druhé místo a na třetím dojel Fabien. Takže další pódium pro tým Intermoto Step. Velká gratulace!

Ale ještě větší gratulace ode mě putuje do týmu Kawasaki Lorenzini a také do Turecka, protože....KENAN SOFUOĞLU JE MISTREM SVĚTA 2012!!!

Tak a já ještě doplním výsledky ''českých jezdců''. Jak už bylo řečeno, Fabien Foret skončil na krásném 3. místě, jeho kolega Romain Lanusse pěkně odstartoval a držel se na hranici první desítky, no nakonec z toho bylo až 19. místo. Gabor Talmacsi byl 15., Valentin Debise 18.

V šampionátu už je pravděpodobně rozhodnuto o všech předních příčkách. Kenan má totiž 218 bodů, druhý je Jules, který má 185 bodů, třetí Fabien má 160 bodů, čtvrtý Sam má 152 bodů a na pátém místě je Broc s 135 body. To je ale krásný. Mých pět nej jezdců této kubatury v letošní sezóně  je i prvních pět v tabulce šampionátu. Co víc bych si mohla přát....

Další, už poslední, závod sezóny se jede 7. října na francouzském okruhu Magny-Cours.