GP Portugalska

24. září 2012 | 11.27 |

Na okruhu Portimão v Portugalsku se o víkendu jely další závody Superstock 1000 i 600. V letošním kalendáři to byly bohužel již závody předposlední.

Závod kategorie STK 600 se jel až v neděli odpoledne. Z první řady do něj startovali Michael VD Mark, Riccardo Russo, Adrian Nestorovic a Christian Gamarino. Mezi VD Markem a Russem vrcholí souboj o titul, takže se dala čekat velká bitva.
A byl to právě Russo, kterému start vyšel lépe a dostal se do vedení. Po čtyřech kolech ho na čele ovšem vystřídal jeho velký rival van der Mark. A ten si také dojel pro vítězství s téměř 6 sekundami náskoku na Russa. Na třetím místě skončil Nestorovic z Austrálie.
Šampionát vypadá následovně. Vede VD Mark s 194 body, druhý je Russo s 187 body, takže před posledním závodem sezóny je mezi nimi 7 bodů. No, ještě to bude zajímavé.

Závod STK 1000 se nemohl jet klasicky v dopoledních hodinách, protože nad okruhem byla průtrž mračen. Závod tak byl posunut až do odpoledních hodin. Z první řady startovali Sylvain Barrier, Bryan Staring, Eddi La Marra a Christoffer Bergman. Český zástupce Ondřej Ježek startoval z místa 8., tedy z druhé řady. A i tady je podobná situace jako v malých stocích. Zde se o titul perou Barrier a La Marra.
A právě Eddi La Marra nejlépe odstartoval a ujal se vedení. Po dvou kolech ho ale na čele vystřídal jeho největší soupeř Sylvain Barrier a začal ostatním jemně ujíždět. To se mu však nepodařilo, protože se ho začali držet jak Staring, tak i Jérémy Guarnoni. A Eddi La Marra začal pomalu ale jistě ztrácet.
V posledním kole zaútočil Bryan Staring a útok to byl úspěšný. Bryan si dojel pro letošní třetí vítězství. Na druhém místě skončil Sylvain Barrier a třetí byl Jérémy Guarnoni. Zajímavá situace byla za nimi. O čtvrté místo bojoval La Marra se svým týmovým kolegou Lorenzem Savadorim. Člověk by čekal, že v rámi týmu a pomoci svému kolegovi v boji o titul, mu Savadori to čtvrté místo nechá. Ale on ne, předjel ho a La Marra tak skončil až pátý. Ondra Ježek skončil na 10. místě.
Takže šampionát vypadá následovně. Vede Sylvain Barrier, který má 133 bodů, druhý je Eddi La Marra s 130 body. Takže mezi nimi jsou pouze 3 body. No, myslím, že příští závod bude pro mě sakra stresový. A teď tak koukám na tabulku a on má ještě teoretickou šanci na titul Bryan Staring, protože má 111 bodů a na prvního tak ztrácí 22 bodů. Tak to teda bude zajímavý. Aby se vážně nestalo, že Sylvain a La Marra si budou hlídat jeden druhého a Bryan jim uteče a ''vypálí rybník''...

Jak už jsem napsala, příště se jede už poslední závod této sezóny. Nemůžu tomu uvěřit, tak rychle to uteklo! Jede se ve francouzském Magny Cours a to 7. října.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář