Mitch Evans

18. září 2012 | 15.43 |

Sezóna GP3 už skončila a já se o této sérii tady moc nezmiňovala. A to je velká škoda, ale pochopte, nelze zvládat psát úplně o všem. Takže si aspoň představíme nového šampióna.Mitch, celým jménem Mitchel, Evans se narodil 24. června 1994 v Aucklandu na Novém Zélandu.

Asi jako každý závodník, i on začínal na motokárách. Později se přesunul do australského šampionátu formulí. V roce 2008 získal titul ve Formuli Ford. Potom začal jezdit australskou odnož Formule 3 a v letech 2010 a 2011 získal titul v Toyota Racing Series. V roce 2011 už také jezdil GP3 za tým Arden a celkově skončil 9., když jeden závod dokázal vyhrát.

Na rok 2012 už naplno zakotvil v GP3. Zůstal u týmu Arden. Už od začátku sezóny si počínal suverénně, když hned první závod sezóny vyhrál. V celkovém součtu nakonec získal 151,5 bodů a tím se stal v pořadí již třetím šampiónem GP3.

Mark Webber o něm řekl: ,,Je tu spousta dobrých závodníků (v GP3) a byl to Mitch, kdo měl nejvíce pole position a nejvíce vítězství. Učí se celou dobu a já se těším, že se příští rok posune do další kategorie a ukáže všem, jaký výjimečný talent je."

Navštěvoval Saint Kentigern College v Aucklandu, ale aby se mohl věnovat své kariéře za mořem, školu opustil. V jeho kariéře finančně pomáhá podnikatel Colin Giltrap, který pomohl na výsluní takovým závodníkům jako jsou Scott Dixon, Chris van der Drift či Brendon Hartley.

zdroj: wikipedia.org; google.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář