GP Francie

9. říjen 2012 | 14.59 |

Na francouzském okruhu Magny Cours se jely poslední závody Superstock 600 a Superstock 1000 v této sezóně.

Z první řady do závodu Superstock 600 startovali Michael van der Mark, Riccardo Russo, Sébastien Suchet a Riccardo Cecchini. Závod se jel klasicky v sobotu odpoledne, jelo se na 12 kol a na suché dráze.
O vítězství v závodě a i o celkový titul si to rozdali van der Mark a Russo. A závod to byl vskutku zajímavý, neboť ti dva časem utekli zbytku a pole a dávali si to doslova v každé zatáčce. Asi dvě kola před cílem van der Mark zabral a dokázal se trošku Russovi vzdálit. Vyhrál tak poslední závod této sezóny. Druhý skončil tedy Russo a na třetí stupínek na pódiu vystoupal domácí Mathieu Marchal.
No a samozřejmě, vítězství v závodě znamenalo i celkový titul pro mladého Holanďana, Michaela van der Marka. Toho příští sezónu uvidíme v MS Supersportů.

První řadu do závodu Superstock 1000 si v kvalifikaci vyjeli Sylvain Barrier, Eddi La Marra, Jérémy Guarnoni a Bryan Staring. Barrier, La Marra a Staring bojovali o titul. Nedělní závod se jel na 14 kol a také na mokré dráze a za deště.
Po startu se tempa okamžitě ujal domácí Guarnoni a začal svým soupeřům ujíždět. Za ním se seřadili Staring, La Marra a Barrier. Jenže netrvalo dlouho a Bryan Staring upadl. Nejprve to tedy vypadalo, že to ustojí, ale neustál a ocitl se na zemi. Holt voda na dráze je voda na dráze. No a netrvalo dlouho a spadl i La Marra. Ten ale na rozdíl od Bryana v závodě už nepokračoval. Takže v té chvíli držel titul Sylvain, protože jezdil na druhém místě. Bryan to však nevzdával, on je známý tím, že umí dobře jezdit na mokré dráze a opět to dokazoval. Svou snahu však v jednu chvíli přehnal a vyjel mimo trať. Ale pak pokračoval dál a bojoval jak jen to šlo.
Ze suverénního vítězství se před domácím publikem radoval Jérémy Guarnoni. Druhý dojel jeho krajan Sylvain Barrier a třetí byl Lorenzo Savadori z Itálie. Bryan Staring byl pátý a to znamenalo jediné. K mé obrovské radosti se letošním mistrem stal Sylvain Barrier.
Ondra Ježek dojel v závodě na 7. místě, slovenský zástupce Tomáš Svitok kvůli technické závadě nedokončil.

Celková pořadí obou dvou kubatur sem dám v příštím článku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář