Janne Ryynänen mistrem Finska

17. září 2012 | 15.30 |

O víkendu se v Lahti konalo letní mistrovství Finska ve skocích na lyžích a v severské kombinaci. V sobotu 15. září byla na programu severská kombinace.

Účastnili se nejen Fini, ale také Estonci. Skokanskou část na můstku HS 130 ovládl Janne Ryynänen. Na výsledky skokanské části se můžete podívat tady: http://www.lahdenhiihtoseura.fi/images/tulokset/yh%20yleinen%20mki.pdf

Janne vybíhal na 15 kilometrů dlouhou trať s náskokem 26 vteřin na svého nejbližšího soupeře a vítězství si pohlídal. Druhý skončil Han-Hendrik Piho z Estonska a třetí byl jeho krajan (a pravděpodobně také bratr) Kail Piho. Celé pořadí je tady: http://www.lahdenhiihtoseura.fi/images/tulokset/yh%20yleinen%20tulokset.pdf

Ale štve mě to, protože celé soutěže se zúčastnilo jenom 10 borců, z toho dva Estonci. To není moc dobrá vizitka finské severské kombinace...

Junioři skákali na můstku HS 95 a nejlépe si vedl Leevi Mutru. Pořadí skokanské části je třeba tady:

Leevi vybíhal do běžecké části s náskokem 50 vteřin na své soupeře. Trať byla dlouhá 15 km a Leevi zvítězil. Druhý byl Arttu Mäkiaho a na třetím místě byl Marcus Torni. Na celkové výsledky se můžete podívat tady: http://www.lahdenhiihtoseura.fi/images/tulokset/yh%20nuoret%20tulokset.pdf