GP San Marina

16. září 2012 | 17.55 |
› 

Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se jel další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Cal Crutchlow. Český závodník Karel Abraham startoval z 11. místa.

Ve startovním poli došlo k několika změnám. V týmu CRT Avintia Blusens startoval místo Ivána Silvy (teď si nejsem jistá proč nestartoval, myslím ale, že ho tým pro špatné výsledky vyhodil) jeho krajan David Salom, který letos také jezdí MS superbiků. Casey Stoner se léčí po zlomenině kotníku a po operaci, takže místo něj jel na tovární Hondě britský jezdec Jonathan Rea, známý též z působení v MS superbiků. Naopak po zranění už startovali Héctor Barberá a Nicky Hayden.

Hned v zahřívacím kole došlo k několika problémům. Karel Abraham měl problémy se rozjet, to samé i oba piloti tovární Hondy, Pedrosa a Rea. Nakonec se rozjeli všichni. Seřadili se na roštu, červená světla se rozsvítila...a najednou zavlály žluté vlajky a start byl posunut. Někteří jezdci ale nestihli zareagovat a rozjeli se. A co že se to stalo? Karel Abraham zvedl ruku, protože na jeho motocyklu se cosi porouchalo. Takže se musela znova provést předstartovní procedura a v boxech zavládl chaos. Až mi to chvílemi připadalo vtipné, ale vím, že zainteresovaným to vtipné nepřišlo. To je mi jasné. I Dani Pedrosa měl nějaké problémy a musel vyměnit svůj motocykl za náhradní. V očích týmu bylo vidět zděšení a obavy. Poleposition tak zůstala prázdná, protože Dani musel startovat z úplného konce pole. Karel Abraham na startovním roštu stál, ale opět se cosi porouchalo, on musel do boxů, nasedl na náhradní motorku a startoval tedy z boxů.

Restartovaný závod byl zkrácen, a tak se místo 28 kol jelo kol 26. Po startu šel do čela Lorenzo, za ním se tlačili Rossi, Dovizioso, Crutchlow, Bradl i Ben Spies. Dani Pedrosa z konce pole se rychle probojovával dopředu přes motocykly CRT. Pak se to stalo. Héctor Barberá dostal highsider a bohužel s sebou vzal i Daniho Pedrosu a Randy de Puniet, aby nespadl a nestalo se něco zlého, musel vyjet mimo trať. Vypadlo to, že oba jsou v pořádku, za což jsem ráda, protože Héctor má určitě ještě nějaké následky z té zlomené nohy a obratlů. Upadl i Karel Abraham, protože i na náhradním motocyklu bylo něco špatně. Takže pro Daniho i pro Karla to je neděle k zapomenutí. Netrvalo dlouho a na zemi se ocitl i domácí borec Mattia Pasini a za chvilku upadl i Cal Crutchlow. Škoda, Cal měl na to bojovat opět o pódium.

Na čele si mezitím Jorge Lorenzo vybudoval slušný náskok. Na druhém místě jel Rossi a za ním překvapení v podobě Stefana Bradla. Za ním jel Andrea Dovizioso a také Ben Spies. Ale Ben se trošku propadl a byl až za nimi ve dvojici s Álvarem Bautistou. To už spadl i Aleix Espargaró.

Jorge Lorenzo si v pohodě jel na čele. Valentino Rossi se také začínal osamostatňovat na druhém místě. O třetí místo ale začal boj. Ve skupince tam jeli Stefan Bradl, Andrea Dovizioso a přiližoval se k nim i Álvaro Bautista. Za Álvarem se ještě statečně držel Ben Spies.

Stefan začal ztrácet tempo a tak se Bautista, Dovizioso i Spies dostali před něj. Bylo jasné, že o třetí místo si to rozdají Bautista a Dovizioso, protože Ben už na ně trošku ztrácel.

Jorge Lorenzo si dojel pro jasné vítězství, Valentino Rossi skončil před domácími fanoušky druhý. Třetí po stresujícím posledním kole nakonec byl Álvaro Bautista. Andreu Doviziosa porazil o pouho pouhé tři tisíciny! Pro Álvara je to první pódium v královské kubatuře. Čtvrtý tedy skončil Dovizioso, na pátem místě byl Ben, kterého za tento výsledek chválím. Šestý byl Bradl, sedmý Hayden, osmý Jonathan Rea, devátý Randy de Puniet (nejlepší CRT) a desítku uzavřel Michele Pirro. Jedenáctý byl pak Colin Edwards, dvanáctý Yonny Hernández, třináctý byl James Ellison, čtrnáctý Danilo Petrucci a patnáctý skončil David Salom. Víc jezdců cíl nevidělo.

Je krásné, že jezdec týmu San Carlo Honda Gresini, Álvaro Bautista, vystoupal na stupně vítězů zrovna tu, při domácím závodě svého týmu a v závodě, kde se hodně vzpomínalo na domácí hvězdu Marca Simoncelliho, který v tomto týmu jezdil. Jak Álvaro Bautista, tak i Valentino Rossi věnovali své umístění právě Marcovi.

Kvůli tomu, že Dani Pedrosa spadl a Jorge Lorenzo vyhrál, zvýšil Jorge vedení v šampionátu a nyní vede před svým krajanem o 38 bodů.

Další závod se jede 30. září na španělském okruhu Motorland Aragón. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář