GP San Marina

16. září 2012 | 17.26 |
› 

Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Marc Márquez, Pol Espargaró a Scott Redding.

Po startu šel do čela Márquez, ale asi dvě kola poté ho předjel Iannone a začal všem ujíždět. Na trati byla po čtyřech kolech vyvěšená červená vlajka. Důvodem byl olej na trati v jedné ze zatáček poté, co Gino Reovi vybuchl motor. Gino pak už do restartu zasáhnout nemohl.

Restartovaný závod byl vypsán na 14 kol a z pole position do něj startoval Andrea Iannone. Po startu se to tam, klasicky strkalo. Upadla Elena Rosellová a poté také Simone Corsi s Yuki Takahashim. Co ti dva vyváděli, radši ani nechci vědět.

Do vedení se dostal Iannone následován Espargarem a Márquezem. Za nimi bojovali Kallio, Redding, Aegerter či Thomas Lüthi. Pole se nakonec rozdělilo na vedoucí trojici a zbytek pole. Takže závod sliboval velmi zajímavý závěr, který opravdu velmi zajímavý byl. Ve vedení se na chvíli vystřídali všichni tři, tedy Iannone, Espargaró i Márquez. Pár kol před koncem ale Andrea Iannone přestal stíhat a byl to boj mezi dvěma španělskými jezdci. Poslední kolo bylo opravdu nervy drásající, protože ti dva si vyměnili pozici snad v každé zatáčce. Tím šťastnějším se nakonec stal Marc Márquez a Pol Espargaró se musel spokojit s místem druhým. Třetí skončil domácí Andrea Iannone. Na čtvrtém místě skončil finský jezdec Mika Kallio, z čehož mám velkou radost.

Do závodu vůbec neodstartoval Randy Krummenacher. Byl lékařem shledán neschopný na tento závod. V sobotní kvalifikaci upadl (toho jsem si ani nevšimla) a zlomil si nohu. Pravděpodobně jde o nějaké kůstky v kotníku nebo někde tam dole na noze (nejsem lékař, tak omluvte ten výraz ''někde tam dole na noze''). Doktor mu tak zakázal start. Škoda.

Marc Márquez tímto vítězstvím opět o kousíček navýšil vedení v šampionátu.

Další závod se jede 30. září na španělském okruhu Motorland Aragón.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář