GP San Marina

16. září 2012 | 17.13 |
› 

Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se jel další závod kategorie Moto3. Z první řady startovali Sandro Cortese, Romano Fenati a Niccoló Antonelli. Česká republika měla v poli dva zástupce. Jakub Kornfeil startoval z 18. místa, Miroslav Popov byl na roštu 33. a holandský závodník Jasper Iwema jedoucí za český tým FGR startoval z místa 22.

Skvěle do závodu odstartoval Cortese, za ním se seřadili Fenati, Antonelli, Sissis, Kent...Dopředu se pomalu dostával i Maverick Viňales. Tomu se nepovedla kvalifikace a startoval až z 11. místa. Po startu měl navíc problémy s jezdci okolo sebe a propadl se na místo 16. Postupně se ale dostával dopředu. Po několika kolech se na čele utvořila asi osmičlenná skupina, ve které nechyběl žádný z letošních favoritů na vítězství. Do čela se dostal domácí závodník Fenati a začal ujíždět. Navíc za ním se jezdci předjížděli a to Fenatimu samozřejmě nahrávalo. Fenati odvodil skoro polovinu závodu, možná i více. Pak se ale přeci jen skupina jedoucí za ním přiblížila a byl to boj mezi Fenatim, Cortesem, Salomem, Viňalesem, Rinsem, Folgerem, Vázquezem a do hry se chtěl ještě zapojit i Antonelli.

Na čele se během krátké chvilky vystřídali Fenati, Cortese a Rins. Zejména mladý Rins tam opravdu čeřil vodu, jak se tak říká. Zejména závěr závodu byl opravdu zajímavý, kdo na které pozici nakonec skončí. Míchalo se to tam každou zatáčkou.

Z vítězství se nakonec radoval Sandro Cortese před Luisem Salomem a Romanem Fenatim. Maverick Viňales se musel spokojit s místem 5.

Jakub Kornfeil si dojel pro jeden bod, když skončil 15., Miroslav Popov dokončil závod na 19. místě. Jasper Iwema pro pád nedokončil. Startoval už i Fin Niklas Ajo, který dvě kola do cíle nedokončil. Příčinu nevím.

Adrián Martín do závodu vůbec neodstartoval. Včera měl v tréninku pád a už nenastoupil ani do kvalifikace. Tak doufám, že to není nic vážného.

Díky tomuto vítězství zvýšil Sandro vedení v šampionátu a před Viňalesem už má náskok 46 bodů.

Další závod se jede 30. září na španělském okruhu Motorland Aragón.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář